Çarşamba, Ocak 26, 2022
Ana SayfaHaberlerKarsan Renault Megane Sedan üretecek

Karsan Renault Megane Sedan üretecek

Karsan Renault Megane Sedan üretecek. Oyak Renault ile Karsan arasında imzalanan işbirliği anlaşmasına göre, Renault Megane Sedan üretimini 2022 sonundan itibaren 5 yıl süre ile Karsan yapacak. Bu sayede Oyak Renault fabrikasında yeni üretilecek modellere yer açılacak ve fabrikadaki 3 vardiya şeklinde çalışma düzeni de devam edecek. Aracın üretimi ve montajından Karsan sorumlu olurken, Oyak Renault kaporta parçalarının üretim faaliyetine devam edecek. Aynı zamanda Oyak Renault, üretimi tamamlanmış araçların kalitesinden ve parça tedarikçileri ile ilişkilerden sorumlu olmaya devam edecek.

İş birliği kapsamında, Megane Sedan’ın üretiminin 5 yıl boyunca Karsan tarafından gerçekleştirilmesi öngörülürken; aracın mevcut satış ağı ise bugüne kadar olduğu şekliyle devam ettirilecek. Projeyle, yıllık 55.000 adetlik üretim hacmi oluşturulması bekleniyor.

Oyak Renault – Karsan işbirliği hakkında açıklamada bulunan Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun “Oyak Renault olarak, alanında köklü bir bilgi birikimine ve yetkin iş gücüne sahip bir marka olan Karsan ile hayata geçireceğimiz bu çalışma ile Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunacağımıza ve sektöre farklı bir açılım getireceğimize inanıyoruz.” dedi.

Karsan CEO’su Okan Baş ise çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun global nitelikte elektrikli ve yüksek teknolojili ulaştırma çözümlerini sunan Karsan olarak Oyak Renault ile gerçekleştireceğimiz bu iş birliğinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Okan Baş sözlerine “Renault Megane Sedan modelinin üretim sorumluluğunu almış olmak bizleri heyecanlandırıyor. İlk adımını atmış olduğumuz bu proje ile Oyak Renault iş birliğimizin güçlenerek devam edeceğine inanıyorum. Aynı zamanda bu güzel gelişmenin Türk otomotiv sanayimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye devam etti.

Yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim hacmi ile Renault Grubu’nun en yüksek kapasitesine sahip tesislerinden biri olan Oyak Renault, halihazırda Yeni Clio, Yeni Clio Hibrit ve Megane Sedan modellerini, ayrıca bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamı üretip ihraç etmeye devam ediyor.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanmış olan makyajlı 2021 Renault Megane Sedan haberi için BURAYA, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları internet sitesi için BURAYA tıklayın!

Kategoriler