Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerJeep Wrangler 4xe PHEV

Jeep Wrangler 4xe PHEV

Jeep Wrangler 4xe PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) şarj edilebilir hibrit versiyonu dünya genelinde satışa sunuldu.

Elektrifikasyon, otomotiv sektöründe son 10 yılda en fazla öne çıkan olgu. Arazinin efsane aracı Jeep Wrangler’da 4xe versiyonu ile buna uyum sağlıyor.

Otomobilde içten yanmalı motor olarak, 2.0 lt’lik, turbo beslemeli, 4 silindirli benzinli motor görev yapıyor. 2 adet de elektromotor var. Bunlardan içten yanmalı motora entegre edilmiş, diğeri ise ZF 8P75PH kodlu 8 ileri oranlı TorqueFlite şanzımana entegre edilmiş. Hibrit sistemin diğer bir unsuru olan batarya paketi ise 17 kWh – 400 voltluk 96 hücreli lityum iyon. Batarya paketi 3 saatlik şarj ile tam doluluğa ulaşabiliyor.

Otomobilde yer alan toplam hibrit sistem gücü 380 HP, toplam hibrit sistem torku ise 637 Nm olarak açıklanıyor. 0-100 km/h hızlanmasını 6.4 saniyede tamamlayan Jep Wrangler 4xe’nin elektrikli menzili ise 50 km. Fabrika verilerine göre ortalama yakıt tüketimiyse 3.5 lt/100 km. Otomobil elektrikli olarak da 4×4 olarak yol alıyor “Trailrated” olmasıyla da en zorlu arazi şartlarında yol alabiliyor. Yeni nesil Dana akslar, Tru-Lock elektrikli ön ve arka aks kilitleri, Trac-Lok sınırlı kaymalı diferansiyel ve elektronik ön stabilizatör bağlantısını kesme gibi özellikler, Wrangler 4xe’nin arazi sürüşüne yönelik sistemleri.

ABD başlangıç fiyatı 49.805 $ olan yeni Jeep Wrangler 4xe PHEV Rubicon, ülkemize sipariş üzerine getirilecek. Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Jeep Wrangler Rubicon haberini okumak için BURAYA, Jeep Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler