Çarşamba, Haziran 12, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraJaecoo 2024 yazında Türkiye’de satışa sunulacak

Jaecoo 2024 yazında Türkiye’de satışa sunulacak

Jaecoo 2024 yazında Türkiye’de satışa sunulacak. Çin devletinin sahibi olduğu Chery’nin bir yan markası olan Jaecoo, 2024 yaz aylarında Türkiye’de satışa sunulacak. İlk etapta Jaecoo 7 modeli piyasaya sunulacak. Daha sonraki süreçte ise Jaecoo 5 ve Jaecoo 8 gibi modelleri ürün gamında görmeyi bekleyebiliriz. Jaecoo 7, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak içten yanmalı (ICE), hibrit (HEV) ve şarj edilebilir hibrit (PHEV) dâhil olmak üzere birden fazla güç-aktarma seçeneği ile tüm pazar segmentlerine hitap edecek. Marka ayrıca, Türk kullanıcıların geri bildirimlerine odaklanarak, yeni otomobil satın alma deneyimleri sunmayı, Türkiye’deki önemli şehirleri ve iş bölgelerini kapsayacak şekilde satış ve servis ağlarını genişletmeyi ve Türk tüketicilere daha uygun hizmetler sunarak Türkiye’deki yerel stratejisini sürekli olarak geliştirmeyi hedefliyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Jaecoo Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan  “Markamız şu ana kadar dünya çapında 37 ülkede 1.1 milyonluk bir hayran kitlesi kazanmayı başardı. Müşterilerimize göre Jaecoo, bir otomobilden daha fazlası. Aslında yaşam tarzı ve hayatımıza güç/cesaret katarak kolaylıkla hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. Bize yeni keşiflerde arkadaşlık ederken, seyahat deneyimini de daha keyifli ve teknolojik hale getiriyor” dedi. Markanın, önümüzdeki 3 yılda 60’dan fazla ülkede 3 binden fazla satış noktasına ulaşmayı hedeflediğini vurgulayan Ahu Turan, şöyle devam etti: “Yeni nesil satış noktalarımızla gelecek/moda/teknoloji/ekoloji/e-spor temalı showroom alanları tasarlayıp, müşterilerimizle bağlarımızı kuvvetlendirmeyi hedefliyoruz. Marka stratejimiz gereği öncelikle Avrupa pazarına odaklanıp, burada başarı yakaladıktan sonra diğer pazarlara da güçlü bir şekilde girmeyi hedefliyoruz. 2024 yılında Türkiye ile birlikte İspanya, İtalya, Polonya ve Macaristan başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyete başlıyor olacağız. Jaecoo, yeni enerji çözümleriyle öne çıkan bir marka. Müşterilerimize tam elektrikli ve PHEV gibi yeni enerji çözümlerini sunarken, aynı zamanda bu teknolojileri sürekli geliştirerek, rekabet ortamında öncü olmayı hedefliyoruz.”

Jaecoo 7’de ilk etapta WLTP normuna göre 7.5 lt/100 km karma yakıt tüketimi değerine sahip, 1.6 litrelik, turbo beslemeli, 145 HP güç ve 275 Nm tork üreten benzinli motor sunulması planlanıyor.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan “BYD Atto 3 test sürüşü” yazısı için BURAYA, diğer mecramız olan e-otodergi için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler