Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaDiğerInfiniti yeni modellerinde Q ve QX ön eklerini kullanacak

Infiniti yeni modellerinde Q ve QX ön eklerini kullanacak

Japon otomobil üreticisi Infiniti, genişleyen model gamı için global bir isimlendirme stratejisi uygulamaya başlıyor. 2014 yılından itibaren Infiniti’nin tüm modelleri için Q ve QX kodları kullanılacak. Infiniti’nin Q ön ismini taşıyacak ilk modeli olan Q50, Ocak ayında Los Angeles Otomobil Fuarı 2013’te tanıtılacak. Infiniti’nin model serilerinde Q kodu Sedan ve Cabrio otomobiller için; QX kodu ise Crossover ve SUV modelleri için kullanılacak. Her bir model, seri içerisindeki hiyerarşiyi temsil eden çift haneli rakamla tanımlanacak. Bu stratejik değişim, Infiniti portföyünün genişlemesine paralel olarak markanın büyüme planlarının da bir göstergesi olarak tanımlanıyor. Bu büyük değişimle ilgili açıklama yapan Infiniti Motor Company Limited Başkanı Johan de Nysschen şunları söyledi: “Son birkaç aydır, perakendecilerimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile markamız hakkında görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerin sonucunda, genişleyen portföyümüzde yer alan model serimizi müşterilere tanıdık hale getirmek için yeni bir kimlik ve yön ihtiyacı ön plana çıktı. Bunu hayata geçirebilmek için basit ve tutarlı bir adlandırma yapısına ihtiyacımız vardı. Uzun araştırma ve değerlendirmelerden sonra, “Q” harfinin gelecek nesil Infiniti modellerinin kimliğini vurguladığı sonucuna vardık”.

Infiniti’nin yeni adlandırma stratejisi, mevcut ürün gamında yeni model yılı çeşitleri tanıtıldıkça kademe kademe uygulanacak. 2014 yılından itibaren yollarda Infiniti Q50, Q37, Q37 GT, QX37, QX30d gibi modeller görmemiz mümkün olacak.

GÜNCELLEME:

Infiniti Q50 Sedan 2013 Detroit Motor Show’da tanıtıldı. Q50’nin detaylı bilgilerine ve fotoğraf galerisine ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler