Perşembe, Mayıs 28, 2020
Ana Sayfa Fuar Hyundai Intrado Concept yüzünü gösterdi

Hyundai Intrado Concept yüzünü gösterdi

20 Aralık 2013 tarihinde haberini yapmış olduğumuz (o habere ulaşmak için BURAYA tıklayınız) Hyundai Intrado Concept’in fotoğrafları basına dağıtıldı. Peter Schreyer imzalı ilk Hyundai modeli olan Hyundai Intrado Concept Cenevre Otomobil Fuarı 2014’te sergilenecek. 2013’te Hyundai Motor Grubu’nun Baş Tasarımcısı olarak göreve başlayan Peter Schreyer, Intrado konsepti için “Markanın gelecekte izleyeceği yol hakkında ipuçları sunuyor” açıklamasını yaptı.


Hyundai’nin ultra hafif otomobiller projesine göre şekillendirilen Intrado, en son teknoloji ışığı altında geliştirilmiş malzemeler kullanılarak üretildi. Yeni konsept, markanın gelişmiş tasarım dilinden esintiler sunarken aynı zamanda gelecekteki hidrojenle çalışan yakıt hücreli otomobillere de farklı bir bakış açısı getiriyor. Intrado’da kullanılacak olan yeni nesil sistemler, ayrıca seri üretim yakıt hücreli ix35 Fuel Cell’in geliştirilmesine de katkı sağlayacak. Bu konseptle birlikte gelecekte daha hafif ve daha gelişmiş platformlar kullanacağını vurgulayan Hyundai, araçların içerisindeki bazı donanım ağırlıklarının azaltılarak daha ekonomik yakıt tüketimleri elde edilebileceğinin de altını çizmiş oluyor. 0’dan 100 km/s hıza 8.0 saniyede çıkan Intrado’nun maksimum hızıysa 180 km/s.


Intrado, geleceğin yakıt teknolojilerini bünyesinde barındırarak 36 kWh’lık Li-ion bir pil kullanıyor. Yeni nesil hidrojen yakıt hücreli konsept Intrado, deposundaki hidrojen sayesinde 700 kilometrelik bir menzile de sahip oluyor. Hidrojen yakıt hücreli kardeşi ix35 Fuel Cell gibi egzozundan sadece su çıkaran Intrado, Hyundai’nin çevreye karşı gösterdiği duyarlılığı bir kez daha kanıtlamış oluyor. Geliştirilmiş performansına ek olarak Intrado, düşük ağırlık ve verimli güç aktarımı sayesinde de daha fazla ekonomik bir tüketim sergiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler