Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerHonda Tokyo’da yedi konsept birden tanıtacak

Honda Tokyo’da yedi konsept birden tanıtacak

42’nci Tokyo Otomobil Fuarı’nın belki de en çok yeniliğe ev sahipliği yapacak olan standı Honda’nınki olacak. Yeni otomobillerin tümünün konsept araçlar olması ise iki türlü yorumlanabilir: Honda yakın gelecekte birçok yeni model satışa sunacak ya da deprem ve sel felaketleri nedeniyle tedarik zincirinde ve dolayısıyla da üretimde yaşanan sıkıntılar nedeniyle seri üretim modellerine ara vermek zorunda kalındı.

 

Honda’nın Tokyo Motor Show 2011’de sergileyeceği konseptlerin adları şöyle: Small Sports EV Concept, AC-X, Micro Commuter Concept, N Concept, E-Canopy, RC-E ve Townwalker. Japon üreticinin bu yedi konsept aracın yanı sıra bir de Motor Compo adlı aracı sergileyeceği belirtiliyor, ancak henüz bu araçla ilgili bir bilgi ya da fotoğraf basına dağıtılmadı.

 

Honda Small Sports EV Concept

 

Gelecek nesil kompakt elektrikli spor otomobil olarak tanımlanan Small Sports EV Concept’in keyifli bir sürüş sunacağı vurgulanıyor.

 

Honda AC-X

 

Plug-in-hybrid teknolojili AC-X konsepti, şehir içi kullanımının yanı sıra geniş ve konforlu iç mekânı sayesinde uzun yolculuklar için de uygun. Araçta “engine drive mode” ve “automatic drive mode” adlarında iki farklı sürüş modu olduğu belirtiliyor.

 

Honda Micro Commuter Concept

 

Adı gibi micro (çok küçük) bir araç olan Micro Commuter Concept, tasarımıyla motosikletlere gönderme yapıyor. Araç yüzde 100 elektrik enerjisiyle yol alıyor.

 

Honda N Concept

 

N Box adıyla seri üretime girmesi beklenen N Concept’in, küçük dış boyutlarına karşın sahip olduğu geniş iç mekânıyla şaşırtacağı belirtiliyor.

 

Honda E-Canopy

 

Üç tekerlekli ve tek kişilik olan bu scooter, tamamen elektrikli olarak yol alıyor. Bu aracın arka tarafına ayrıca küçük bir bagaj kısmı da eklenebilecek.

 

Honda RC-E

 

Elektrikli süper spor motosiklet konsepti olan RC-E, 250 cc sınıfındaki normal bir motosikletin karoserine ve görünümüne sahip.

 

Honda Townwalker

 

Fotoğrafı basına dağıtılmayan Townwalker, trafiğe kapalı alanlarda ve/veya kaldırımda kullanılabilen, selesi ve gidonu katlanarak taşınabilen ve/veya bir otomobilin bagajına yerleştirilebilen bir ulaşım aracı olarak tanımlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler