Salı, Eylül 29, 2020
Ana Sayfa Haberler Sakarya’da üretilen Gaz Gazelle Next bayilerde

Sakarya’da üretilen Gaz Gazelle Next bayilerde

Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye’de de üretim yapan Gaz, en yeni modeli Gazelle Next’i Türkiye pazarına sundu. İstanbul Park’ta Türkiye lansmanı gerçekleştirilen Gaz Gazelle Next’in öne çıkan özellikleri arasında düşük fiyat, düşük işletme maliyeti, 3 yıl veya 150.000 kilometre garanti ve 20.000 kilometre bakım aralığı dikkat çekiyor. Düzenlenen tanıtımda ayrıca; otomobiller, kamyonetler, kamyonlar ve van tipi araçlarla pistlerde yaptığı heyecan dolu akrobatik gösterilerle dünya çapında üne kavuşan Kazakistanlı üç pilottan oluşan Tarabanko Takımı da yer aldı.

GAZ Ticari Araçlar CEO’su Vadim Sorokin, Gazelle Next’in Türkiye prömiyerinde yaptığı konuşmada, Türkiye’deki yatırımlarının ihracat açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek şunları söyledi: “En yeni ürünümüz olan Gazelle Next hafif ticari aracı Türk müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni aracımız konforu, fonksiyonelliği ve en düşük sahip olma maliyetini aynı anda müşterilerimize sunacak. Next, taşıyanlara daha fazla performans ve maliyet avantajı sağlayacak. Next, sadece Türkiye’de değil, Türkiye’den tüm dünyaya satılacak. Türkiye’de var olmamızın sebebi bu ülkenin potansiyeline inanmamız ve buradan dünyaya açılacak olmamızdır”.

Basic Element Holding İcra Kurulu Başkanı ve GAZ Grup Ana Hissedarı Oleg Deripaska da bir mesaj yayınlayarak yeni Next ailesine 375 milyon dolardan fazla yatırım yaptıkları kaydederek “Uluslararası pazarlarda rahatlıkla rekabet edebilecek olan yeni modellerimizle ana hedeflerimiz ihracatımızı arttırmak” şeklinde konuştu.

Mersa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gören, yaptıkları yatırımın Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “Dört yıl önce aldığımız karar ve iki yıl önce başlattığımız yatırım sonucunda bu seviyeye ulaştık. Next’in üretimi ve Türkiye’den ihracatı ekonomimize katkı sağlıyor. Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan Gaz’ın farklı modellerinin üretimini Türkiye’de de gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz son modelimiz olan Next’in sağlamlığı başta olmak üzere taşıma kapasitesi, teknolojisi, kaliteli satış sonrası hizmetleri, ekonomik kullanım maliyeti, konforu ve ciddi bir fiyat avantajı mevcut. Rusya’da önemli bir yeri olan GAZ Ticari Araçlar ve Mersa Otomotiv’in yarattığı sinerji ile sektörümüzde önemli bir rol üstleneceğimizi düşünüyorum” dedi.

Gaz Türkiye Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu da, Mersa Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye’de üretim gerçekleştiren Gaz markası ürünleriyle Türkiye’nin her bölgesinde olmak istediklerini belirterek “Üretime başladıktan çok kısa bir süre sonra bayi sayımızı 24’e, yetkili servis sayımızı ise 38’e çıkardık” diye konuştu. Tiryakioğlu şunları söyledi: “Mersa Otomotiv olarak Gaz markasıyla Türk otomotiv yan sanayi sektörünün yüksek gücü kullanılarak, yerli parçaların entegrasyonu ile beraber ürettiğimiz araçlar Gaz Grubu’nun en iyi araçları olacaktır. Yerlilik oranımız yüzde 30’la ulaştı ve bunu daha yukarıya çekmek istiyoruz. Next modelimizin donanım açısından da rakiplerine kıyasla bir eksikliği olmayacaktır. Birikimimiz, tecrübemiz ve markamıza olan güvenimiz ile bunu başarabileceğimize, hem iç pazarda hem de ihracatta kendimize sağlam bir yer edineceğimize inancım tamdır”.

Kısaca Gaz Gazelle Next

2.8 lt 120 HP turbo dizel motora sahip Gaz Gazelle Next’in standart donanımında; hidrolik direksiyon, ısıtmalı ve elektrikli dış dikiz aynaları, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı bulunuyor. Eylül ayında Sakarya’da üretilmeye başlanan Gazelle Next; galvanizli gövdesi, her türlü üst yapının kolaylıkla uygulanabildiği monoblok şasisi, küçük dönüş yarıçapı ve düşük olduğu belirtilen (Ortalama 10 lt/100 km) yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. 3.5 ton ağırlık ve 20 metreküp taşıma kapasitesi sunan araç, 100’den fazla üst yapıya olanak sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler