Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaFuarFord yeni ticari araçlarını Comvex 2013’te sergileyecek

Ford yeni ticari araçlarını Comvex 2013’te sergileyecek

Türkiye’nin ve bölgenin ticari araç konusundaki en büyük buluşması olan 2013 Comvex İstanbul Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı, Ford Otosan’ın dört yeni ticari aracına ev sahipliği yapacak. Ford Otosan yeni Transit başta olmak üzere yeni Connect ve yeni Courier modellerini Türkiye pazarına ilk kez Comvex İstanbul 2013’te sergileyecek. Ford Otosan ayrıca Kocaeli Fabrikası’nda üretilen ve geçen yıl tanıtılan Custom Serisi’nin de Orta Tavan yüksekliğine sahip versiyonunu (Yeni Ford Transit Custom Van) fuarda sergileyecek. Ford Otosan fuarda yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin aracını da ilk kez görücüye çıkaracak.

Yeni Ford Transit Courier ve Tourneo Courier

Ford’un Kocaeli Fabrikası’ndan sonra Türkiye’de gerçekleştirilen en büyük otomotiv yatırımıyla inşa edilen Yeniköy Fabrikası’nda yılda 110.000 adetlik kapasiteyle üretilecek olan Courier serisi Ford’a hafif ticari pazarında yeni bir segmentin kapılarını açacak. B segmentinde Ford’un ilk ticari modeli olan Courier 2014 yılında yollarla buluşmaya hazırlanıyor. 4.16 metre uzunluğundaki Ford Transit Courier ve Tourneo Courier modelleri, 1.5 lt TDCi 75 HP ve 1.6 lt TDCi 95 PS TDCi dizel motor seçeneklerinin yanı sıra 1.0 lt EcoBoost 100 HP benzinli motora sahip olacak.

Yeni Ford Transit Connect ve Tourneo Connect

Uzun yıllardır Türkiye’de ticari hayatta kullanılan Connect modeli 2013 Comvex İstanbul Fuarı’nda yeni versiyonuyla yer alacak. Üst araç mühendisliği Ford Otosan’a ait olan ve 2014 Yılının Ticari Aracı unvanını alan yeni Transit Connect ve Tourneo Connect modelinde 1.6 lt TDCi motoruyla 75 HP, 95 HP ve 115 HP güç seçenekleri sunuyor.

Yeni Ford Transit

Yedinci jenerasyon yeni Ford Transit, Comvex İstanbul 2013’ün önemli modellerinden biri. Yeni Ford Transit 2014 yılında satışa sunulacak. Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikası’nda Custom ailesi ile birlikte üretilecek.

Yeni Ford Transit Custom Van
 
Custom ailesinin yeni üyesi olan yeni Ford Transit Custom Van Orta Tavan, Comvex İstanbul 2013’te sergilenecek bir diğer yeni Ford modeli olacak. Yeni Transit Custom, tabandan tavana 1,78 metre yüksekliği ile kullanıcılarına 370 mm daha fazla yük yüksekliği ve ayrıca 8,3 metre küpe kadar çıkan bir azami yük hacmi sunuyor. Alçak tavanlı modele kıyasla yüzde 20 daha fazla yük hacmi sunan araç, iki ayrı dingil mesafesi seçeneğine sahip. Orta tavan yüksekliğindeki Transit Custom modeli hem kısa hem de uzun şasi ile tercih edilebiliyor. Tourneo Custom 8+1 modelinde ise yeni 2-2-3 arka koltuk dizilimi sayesinde arka koltuklarda araca inerken ve binerken kolaylık sunuyor. Bu sayede kısa veya uzun mesafeli seyahetlerinde yolcular hem daha ferah bir iç hacme hem de kısa mesafeli seyahetlerinde daha rahat inme ve binme özelliklerine sahip olacaklar. Çift kayar kapının standart olarak sunulduğu Tourneo Custom’da Trend, Titanium ve Titanium Plus serileri ile farklı müşteri beklentilerine hitap edecek geniş bir ürün gamı bulunuyor.

Ford Cargo 1832 Çift Kabin

Ford Otosan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen ve İnönü Fabrikası’nda üretilen yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin kamyon modeli itfaiye aracı, yol ve köprü bakım aracı, elektrik bakım ve platform aracı, kar temizleme aracı ve kurtarma takımı aracı olarak kullanılabilirken, aynı zamanda üzerine eklenen platform, tuz yayıcı aparatı, kar temizleme bıçağı ve vinçli özel çalışma ekipmanlarıyla ticaret hayatına etki eden bir çok noktada kullanım alanına sahip. Ağır ticari araç pazarında dikkatleri üzerine toplaması beklenen yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin modeli; 1+5 kişilik geniş oturma alanı avantajı ile rakiplerinden ayrılarak kullanıcılarına verimlilik noktasında avantajlar sunuyor. Ford Cargo 1832 Çift Kabin’in bir diğer özelliği ise Türkiye’de monoblok ve orjinal fabrikasyon üretimi olan mevcut tek çift kabin kamyon olması.

Ford Cargo 1846T Midilli Çekici

Ford standında yer alan ağır ticari modellerdeki bir diğer yenilik ise 1846T modelinin 960 mm 5’inci teker yüksekliğine sahip versiyonu. Güç, verimlilik, konfor ve dayanıklılık kriterlerine odaklanılarak geliştirilen yeni Ford Cargo 1846T, yeni versiyonu ile hacimli yük taşımacılığına daha uygun hale getirildi. 460 HP güç ve 2100 Nm torkuyla dikkat çeken yeni Ford Cargo 1846T, yüksek performans ve düşük yakıt tüketiminin konforunu bir arada sunmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler