Salı, Ocak 25, 2022
Ana SayfaHaberlerFord – Volkswagen ortak üretim açıklaması

Ford – Volkswagen ortak üretim açıklaması

Ford – Volkswagen ortak üretim açıklaması. Bilindiği gibi Ford Motor Company ve Volkswagen AG, farklı ürün gruplarında işbirliği yapacaklarını açıklamışlardı. Konuyla ilgili olarak çeşitli yayın organlarında da 21 Ekim 2020 tarihinde çeşitli haberler yer almaya başladı. Bugün Ford Otosan tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamayı aynen aktarıyoruz.

“21.10.2020 tarihinde medyada yer bulan, ana ortaklarımızdan Ford Motor Company ile Volkswagen AG tarafından ortak ticari araç üretiminin Kocaeli, Türkiye’de gerçekleştirileceğine dair haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamayı kamuoyunun dikkatine sunarız:

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Ford Otosan, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak ve otomotiv sektöründeki gelişmelere öncülük etmek konusunda her zaman olduğu gibi bugün de çalışmalarını sürdürmektedir.

Global Ford Motor Company ve Volkswagen AG arasında 2018 yılından bu yana devam eden iş birliği planları kapsamında 1 tonluk orta ticari araç ortak üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin halen devam ettiği bilinmektedir. Aynı zamanda, söz konusu yatırım projesi hakkında Şirketimiz ile Ford Motor Company arasında da görüşmeler devam etmekte olup, henüz konuya ilişkin olarak somut bir karar alınmamıştır. 

Bu kapsamda haberde yatırım hakkında yer verilen detay bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır. Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili Yönetim Kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.”

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Volkswagen – Ford ortak üretim haberi için BURAYA, Volkswagen-Ford işbirliği haberi içinse BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler