Çarşamba, Aralık 1, 2021
Ana SayfaHaberlerFord MicronAir filtre

Ford MicronAir filtre

Ford MicronAir filtre duyuruldu. Açıklamaya göre Ford’un geliştirdiği yeni MicronAir Protect polen filtresi, geleneksel polen filtrelerinden daha etkin bir filtreleme sağlıyor. Virüs, toz ve polen gibi insan saçının binde birinden küçük sağlığa zararlı parçacıkların araç içerisine girmesini engelliyor, aynı zamanda nezle ve alerji hastalarının ihtiyaç duyduğu temiz hava sirkülâsyonunu sağlamaya yardımcı oluyor.

Ford’un açıklamasına göre yeni MicronAir filtre teknolojisinde araç içindeki kişiler, limonda bulunan sitrik asitten faydalanarak geliştirilmiş aktif bir katman ile virüs, bakteri, toz, polen ve partiküllerden korunacak. Ford ürün yelpazesine giren bu yeni kabin hava filtresinin Domuz Gribi (H1N1) ve koronavirüs gibi virüslere karşı da koruma sağladığı ve virüslerin araç içine girmesini engellediği iddia ediliyor.

Ford MicronAir Protect polen filtresi, mikropların yanı sıra alerjik polen ve tozların da araç içerisine girmesini engelliyor. Yeni kabin hava filtresi, karbon ve limonda bulunan sitrik asit içeren bir formülle geliştirilen özel bir aktif tabaka kullanıyor. Sistem, istenmeyen bakteriler, virüs, maya ve mantarlara karşı koruma sağlarken, antiviral özelliğe sahip bulunuyor.

Ford MicronAir filtre virüsleri %99,9 oranında filtreliyor

Freudenberg Filtrasyon uzmanları tarafından geliştirilen MicronAir Protect kabin hava filtresinin sahip olduğu bu özel aktif katman sayesinde, temas eden virüslerin etkisizleştirilmesinde yüzde 99,9 oranda etkili olduğu söyleniyor. Bu filtrenin Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı, haber yayına hazırlandığında henüz netlik kazanmamıştı.

Otomobil.com.tr sitesindeki Ford haberleri için BURAYA, Ford Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler