Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaber EkstraFiat Yol Arkadaşım Connect yeni özellikler

Fiat Yol Arkadaşım Connect yeni özellikler

Fiat Yol Arkadaşım Connect yeni özellikler. Günümüzde akıllı cihazlar ve bağlanabilirlik, insan hayatında gün geçtikçe daha fazla yer kaplıyor. Bu yeni teknolojiler kendilerine otomobil sektörünün de bir parçası haline gelmiş durumda. Bu konuda  çalışmalar yapan Fiat markası da 2018 yılından itibaren Yol Arkadaşım Connect uygulaması ile, kullanıcı deneyimini yükseltmeyi ve kolaylıklar sunmayı hedefliyor.

2018 yılında hizmete giren uygulama ilk çıktığında yol yardımı, ambulans ve Connect fonksiyonlarını sunarken, 2019’da buna ek olarak kaza riski yüksek yer bildirimi yapmaya başlamıştı. 2020’de Connect Filom ile filo yöneticilerinin yükünü azaltmayı hedefleyen uygulama aynı zamanda, sürücünün sürüş tarzına göre avantaj sunabilen Connect Kasko özelliğini sunmuştu. 2021 yılında ise araç arıza arama fonksiyonu, LPG’li araçlar için LPG durum bilgisi ve Ducato’lar için, servis araçlarında çocukların unutulmasını önlemek için Ducato çocuk alarmı sunmaya başladı. Çok önemli bu özellik sayesinde, Ducato okul taşıtında, koltukta çocuk veya eşya unutulduğunda araç kullanıcısına FYA Connect üzerinden bir mesaj yollanıyor. 5 dk içinde duruma müdahale edilmezse müşteri ilgi merkezi tarafından telefonla aranıyor.

İnternet üzerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Fiat Satış Sonrası Direktörü Hüseyin Şahin dünyada otomotiv teknolojileri alanında yaşanan gelişmeler ile küresel anlamda dijitalleşmeye yönelik adımları yakından takip ettiklerini ve müşteri ihtiyaçlarından yola çıkarak 2018 yılında Fiat Yol Arkadaşım Connect’i geliştirdiklerini ifade etti.  Ürünün altyapı yönetimi ve geliştirmesinin Tofaş Satış Sonrası Connectivity ekibi, Tofaş Bilgi Teknolojileri ve ArGe birimleriyle bağlantılı araç platformu partneri Comodif ile hayata geçirdiklerini belirtti.

Şahin, “Fiat marka hedefimiz teknolojiye, tasarım ve konfora herkesin ulaşabilmesi. Tüm Egea model ailesi araç sahiplerinin faydalanabildiği ayrıca Doblo, Fiorino ve Ducato’da da sunduğumuz Fiat Yol Arkadaşım Connect teknolojisiyle, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Geniş kitlelere bu hizmeti sunabilen tek markayız” ifadelerini kullandı.

Şahin; devreye alınan ilk özelliklerin uzaktan kontrol, park konum bilgisi ve çekilme bildirimi gibi müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak fonksiyonlar olduğunu hatırlattı.

Fiat Yol Arkadaşım Connect yeni özellikler

Fiat Yol Arkadaşım Connect kullanıcılarının, eklenen yeni fonksiyonlardan ve katma değerli hizmetlerden faydalanabildiklerini söyleyen Şahin, “Uzaktan kapı kilitleme-açma yapılabiliyor, otopark lokasyonlarına km uzaklık, boş kapasite bilgisi ve fiyat tarifesini öğrenebiliyor, akü, lastik, adblue ve LPG seviyelerini kontrol edebiliyor. Bununla birlikte olası kritik arıza kodunda seyahat sırasında bir sinyal alırsak müşterimizin seyahati tamamlanır tamamlanmaz müşteri ilgi merkezimiz müşterimizi arayarak aracı ile ilgili yapması gerekenleri telefonda aktarıyor gerekli durumlarda acil yol yardım ve çekici desteği veriyoruz. Ayrıca Fiat Yol Arkadaşım Connect; kaza anında alınan çarpışma verisiyle ilgi merkezimize anında uyarı iletiyor ve Müşteri İlgi Merkezimiz kullanıcıyı arıyor. Talebi doğrultusunda ambulans hizmeti gönderiyor olduğumuz gibi; müşterimize ulaşamazsak otomatik olarak aracın bulunduğu konuma ambulans hizmeti gönderiyoruz” dedi.

Connect Kasko ile Türkiye’de ilk defa bir otomobil üreticisi ve bir sigorta şirketinin inovatif ve teknolojik bir iş birliğine imza attıklarını söyleyen Hüseyin Şahin, “Connect Kasko’da; Fiat Yol Arkadaşım Connect teknolojisi aracılığıyla temin edilen verilere göre kasko poliçeleri kişiye özel belirleniyor. Aksigorta ile hayata geçirdiğimiz Connect Kasko ürünümüzü ilk poliçede yüzde 10 avantajla alan sürücüler, bir yıllık kullanım sonunda yenileme döneminde sürüş puanlarına göre de yüzde 10‘a varan indirimler alıyorlar. Bunlara ilaveten müşterilerimizin aracını yıl içinde kullanmadığı günleri Connect ile tespit ederek 250 TL’ye kadar da indirim uyguluyoruz. Ayrıca Connect Kasko sahibi müşterilerimiz trafik sigortasında da avantajlı fiyatlar ve yenilemede Connect sürüş puanından ek indirim fırsatlarına sahip oluyor” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan Fiat Egea Cross sürüş izlenimi için BURAYA, Fiat Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler