Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaAraç KiralamaEnterprise Türkiye 10 yaşında

Enterprise Türkiye 10 yaşında

Enterprise Türkiye 10 yaşında. Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car, Türkiye’deki 10’uncu yılını kutluyor. 2014 yılından bu yana Türkiye’de Yes Oto tarafından temsil edilen Enterprise Rent-A-Car, dünyada futbolun sembollerinden birisi olarak gösterilen ikonik UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi. 2015 yılından bu yana UEFA Avrupa Ligi’nin resmi sponsorları arasında yer alan Enterprise Rent-A-Car, Dublin’deki dev final öncesinde 21-22 Mart tarihlerinde kupayı İstanbul’da sergiledi. Enterprise Türkiye’nin 10’uncu yılı sebebiyle düzenlenen toplantıda UEFA Kupası’nın da gösterimi yapıldı.

Hasan Şaş, Ümit Davala, Bülent Korkmaz ve Özarslan Tangün UEFA Kupası ile…

2000 yılında gerçekleştirilen final maçını kazanarak UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getiren Galatasaray’ın şampiyon kadrosundaki isimlerden Takım Kaptanı Bülent Korkmaz, futbolcular Ümit Davala ve Hasan Şaş’ın katıldığı bir toplantıda gündemi değerlendiren Enterprise Türkiye ve Yes Oto CEO’su Özarslan Tangün, “Biz Yes Oto olarak Türkiye’de Enterprise Rent A Car’ın ana markasını 2014’ten beri temsil ediyoruz. Enterprise markasının yanında Alamo ve National markalarında temsilcisiyiz. Sadece Türkiye’de değil, şirketin aynı zamanda Türki Cumhuriyetlerdeki ve Irak’taki temsilcisiyiz” dedi. Enterprise’ın kendine ait 2,3 milyon adetlik araçlık parkıyla dünyanın en büyük mobilite çözümü şirketi olduğunu vurgulayan Özarslan Tangün, “Kısa dönem kiralama da globalde ikinci sıradaki rakibinin araç sayısı 700 bin adet civarında. Türkiye’de ise hâlihazırda 35 ilde 90’ın üzerinde ofisle hizmet veriyoruz. Filo sayısı, çalışan sayısı, kurumsal ofis sayısı anlamında da Türkiye’nin kısa dönem kiralamada lider firmalarından biriyiz. 10 yıl aslında göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Dolar bazında baktığımızda  ciromuzu yaklaşık 28 kat artırabilmişiz. Tabii burada Türkiye’nin potansiyeli, Türkiye’deki fırsatlar ve bizim sektörümüzün gelişime açık bir sektör olmasının önemi var. Geçtiğimiz 10 yılda hem filo yatırımı hem ofis yatırımı yaptık. Türkiye’nin potansiyeline inanıyoruz. Bu yatırımları yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Enterprise araç kiralama Yes ile Türkiye’de” haberini okumak için BURAYA, Enterprise Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler