Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaDiğerEn çok satın alınmak istenen kompakt sedan Volkswagen Jetta

En çok satın alınmak istenen kompakt sedan Volkswagen Jetta

10 Eylül 2012 günü saat 02:45’te yayına giren kompakt sedan konulu anketimiz sona erdi. Anketimizde sizlere şu soruyu sormuştuk: Kompakt sedan araç satın alacak olsanız, aşağıdakilerden hangisini tercih ederdiniz? Cevap şıklarımız ise alfabetik sıraya göre şöyleydi: Chevrolet Cruze Sedan, Fiat Linea, Ford Focus Sedan, Honda Civic Sedan, Hyundai Accent Blue, Opel Astra Sedan, Renault Fluence, Toyota Corolla ve Volkswagen Jetta. Anketimizi 2 Kasım 2012 günü saat 15:45’te yayından aldık. Anketimize yayında kaldığı süre boyunca 3204 kişi oy verdi. Volkswagen Jetta’nın açık ara birinci olduğu anketimizde oyların dağılımı ise şöyle: VW Jetta 1027 oy (yüzde 32), Honda Civic Sedan 562 oy (yüzde 18), Opel Astra Sedan 410 oy (yüzde 13), Toyota Corolla 347 oy (yüzde 11), Ford Focus Sedan 338 oy (yüzde 11), Renault Fluence 182 oy (yüzde 6), Chevrolet Cruze Sedan 128 oy (yüzde 4), Fiat Linea 125 oy (yüzde 4) ve Hyundai Accent Blue 85 oy (yüzde 1). Anketimize oy veren tüm okuyucularımıza teşekkür ederiz.

2 YORUMLAR

  1. peki size soru fiyatları birbirine yakın olmasına rağmen niye satış rakamları bu sıraya göre değil fluence ve focus niye daha fazla satıyor.Hele focus un fiyatı pek çoğundan pahalı bile

  2. demir’in sorusuna cevap

    jetta’yı trafikte görüp tasarımını beğenenler iş ciddiye binince ince eleyip sık dokuyorlar; yakından alıcı gözle inceleyince o fiyatları etmediğini fark ediyorlar sanırım. buna rağmen iyi satıyor.Ben de Jetta’ya niyetlenmiştim ama yakından inceleyince, hele hele B segmentinin bile altındaki malzeme kalitesini görünce vw’nin bizi keriz yerine koyduğu fikrine kapıldım. trendline versiyonun koltuklarına şöyle bir bakınca uğradığım hayal kırıklığını anlatamam. hele sert kapı içi plastikleri c segmenti trendlerinin tam tersi. sonuçta jetta gündemimden çıktı. maliyet düşürüyorlar güya, ama fiyat düşmüyor nedense.ayrıca vw’nin her daim geçerli yüzde 4 indirim kampanyası sıktı artık. sırf kampanya yaptık demek için yapıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler