Cuma, Ağustos 12, 2022
Ana SayfaAraç KiralamaDRD 2016 değerlendirme toplantısı

DRD 2016 değerlendirme toplantısı

DRD 2016 Değerlendirme toplantısı 16 Şubat tarihinde şirketin genel merkezinde düzenlendi. Gelecek stratejisini “bireysel uzun dönem araç kiralama” üzerine yapılandıran DRD 2016 yılında 1,3 milyar TL’lik yatırımla 32.000 adetlik araç parkına ulaşacak. DRD Genel Müdürü İlkay Ersoy “Önümüzdeki üç yıl içerisinde operasyonel kiralama hizmetleriyle birlikte, bireylere yönelik uzun dönem kiralamanın da sağlayacağı ivmeyle iki katı büyümeyi hedeflediklerini, bu yöntemin yaygınlaşması sonucunda da, otomotiv sektör satışlarındaki, psikolojik 1 milyon sınırını kısa sürede aşacağına inanıyoruz” dedi. Ersoy üç yıl sonra 24-36 ay uzun dönem kiralanan araçların 3’te 1’inin bireyler tarafından kiralanacağını söyledi.

DRD 2016 değerlendirme toplantısında, Türkiye operasyonel kiralama sektöründe tamamı yerli sermayeli en büyük şirket olma özelliğini taşıyan DRD’nin, yatırımlarını uzun dönem bireysel kiralamaya yönlendirdiği açıklandı. Markanın büyüme stratejisi olarak gördüğü uzun dönem bireysel kiralama için, 5 yıllık yatırım planını tamamladı. Bu doğrultuda geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 945 milyon TL’lik yatırımla araç filosunu 26.000 adet seviyesine çıkaran DRD, 2016’da 1,3 milyar TL’lik yatırım yaparak araç parkını 32.000 adetler seviyesine çıkaracak.

DRD 2016 değerlendirme toplantısında, Türkiye’de bireylere ait 7,5 milyon adet binek araç bulunduğunu, bunların da 5 milyon adetlik kısmını 10 yaş altı araçların oluşturduğuna dikkat çeken Ersoy, bireylere yönelik 2-3 yıl gibi sürelerle gerçekleştirecekleri kiralama seçeneklerinin, dünyadaki eğilimler paralelinde Türkiye’de de yepyeni bir pazarın gelişimine öncülük edeceklerini kaydetti.

DRD 2016 değerlendirme toplantısında açıklandığı üzere DRD, hedefleri doğrultusunda yeniden yapılandırdığı “uzun dönem bireysel kiralama” hizmeti kapsamında ilk adımı, meslek birliklerine ulaşarak yaptı. Türkiye çapında 90.000 üyesi olan Türk Tabipleri Birliği ile işbirliğine giden DRD, diğer meslek birliklerine de, üyelerine ihtiyaca yönelik özel hizmet sunmaları için çağrıda bulunuyor. Meslek birlikleri dışında bireylere de ulaşan DRD, ilk olarak 2016 yılında 1500 kişiye bu hizmeti sunmayı hedefliyor. Bireysel uzun dönem kiralama ile birlikte 3 yılda 2 kat büyümeyi hedefleyen DRD, aktif büyüklüğünü de 3,5 milyar TL’nin üzerine çıkarmayı planlıyor.

DRD 2016 değerlendirme toplantısında Ersoy, yaptığı değerlendirmeler kapsamında, uzun dönem bireysel kiralama sistemini tercih eden sürücüler için, otomobilin getireceği hiçbir yükü düşünmeden, sadece keyifli sürüşler yaşatmak için, özel hizmetler sunacaklarını da belirtti. Bu hizmetler içerisinde, yakıt indiriminin en önemli ayrıcalıklardan biri olduğuna dikkat çeken Ersoy ayrıca, DRD’nin sunduğu hizmetler kapsamında sürücülerin talep etmesi halinde hayal ettikleri bir üst sınıftaki otomobile de uzun dönem bireysel kiralama ile ulaşabileceklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler