Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaHaberlerDacia Spring Extreme

Dacia Spring Extreme

Dacia Spring Extreme. Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring, Extreme adlı yeni donanım seviyesi ve yeni Electric 65 motoru ile 2023 Brüksel Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Yeni donanımın tavan barlarında, yan aynalarında, jant göbeklerinde, bagaj kapağındaki Dacia logosunda ve aracın sis farlarının üstünde yer alan dekoratif parçalarda bakır rengi kullanılıyor.

Ön kapılarda ve kapı altı kaplamalarında yer alan topografik tasarımların çevresinde, kapılar ile ön çamurluklar arasında Duster’ın kendine özgü şnorkel ekipmanına yapılan bir gönderme bulunuyor.

Aracın iç tasarımında ise kapı eşiklerinde ve ön kauçuk paspaslarında topografik desenler dikkat çekerken, ön kapı panellerinin belirli bölümleri dışında havalandırma ızgaraları ve navigasyon ekranı çerçevesinde bakır rengi dekorlar bulunuyor.

Dacia Spring Extreme ’de, Electric 65 isimli 65 HP (48kW) güç üreten yeni bir elektrikli motor kullanılmış. Spring Extreme, WLTP ortalama döngüsünde 220 km ve WLTP şehir döngüsünde 305 km menzile ulaşabiliyor.

Satışa sunulduğu ülkelerde 2 yıldan kısa bir sürede 100 bin adedin üzerinde siparişle, elektrikli araç pazarının ilgi gören modellerinden biri haline gelen Dacia Spring,  2023 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Dacia Spring haberleri için BURAYA ve BURAYA tıklayın! Dacia Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayn!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler