Cuma, Eylül 17, 2021
Ana SayfaHaberlerDacia otomatik vites Easy-R duyuruldu

Dacia otomatik vites Easy-R duyuruldu

Dacia otomatik vites Easy-R duyuruldu. Renault çatısı altında faaliyet gösteren ve Renault Grubu bünyesinde bugüne kadar otomatik vites seçeneği sunmayan Romen Dacia markasının ilk otomatik şanzımanı olan Easy-R basına duyuruldu. Dacia, tercihini ilk etapta tam otomatik şanzıman değil, otomatikleştirilmiş manuel şanzımandan yana kullandı. Easy-R, sadece gaz ve fren pedalları bulunan, böylece özellikle şehir içi kullanımında büyük bir avantaj sağlayacak bir otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olarak dikkat çekiyor.

ÖNEMLİ GÜNCELLEME: Dacia Sandero Otomatik Easy-R fiyatları açıklandı! Yeni haberimize gitmek için BURAYA tıklayınız.

Dacia Sandero Otomatik Easy-R

Dacia otomatik vites Easy-R, ilk etapta Sandero ve Logan MCV modellerindeki 0.9 lt 3 silindirli benzinli TCe 90 HP Stop & Start versiyonunda sunulacak ve 3 yıl/100.000 km mekanik garantiye sahip olacak.

Dacia otomatik vites Easy-R hakkında yapılan açıklamada, Dacia müşterilerinden gelen yoğun talebin değerlendirildiği belirtildi. Yeni Easy-R otomatik vitesin 130.000 saat-120.000 km test edildiği de ifade edildi.

Dacia otomatik vites Easy-R sisteminde dört kullanım modu bulunuyor. Bunlar: D/Drive (İleri gidiş), N/Neutre (Boş), R/Rear (Geri) ve M/Manual (Manuel). Sarsıntısız çalıştığı ve vites değişimlerinin hızlı ve kararlı olduğu belirtilen Easy-R, yine yapılan açıklamaya göre, dur-kalk trafikte ve park ederken aracı hareket ettirmek gerektiğinde gaza basılmasına gerek bırakmıyor, sadece ayağı frenden çekmek yeterli oluyor.

Dacia Logan MCV Otomatik Easy-R

Dacia otomatik vites Easy-R Fransa’da manuel şanzımandan 600 Euro’luk fiyat farkıyla satışa sunuldu. Dacia otomatik vites Easy-R’ın Türkiye’de ne kadar fiyat farkıyla satılacağı ise henüz açıklanmadı.

Hepsi 0.9 lt 90 HP TCe motora sahip olmak üzere; Dacia Sandero Otomatik Easy-R 4.9 lt/100 km, Dacia Sandero Stepway Otomatik Easy-R 5.1 lt/100 km, Logan MCV Otomatik Easy-R ise 4.9 lt/100 km fabrika verisi ortalama yakıt tüketimi sunuyor.

  1. Easy-R vites kutusu 130.000 saat test mi edildi? 130000 saat yaklaşık 15 yıllık bir zaman dilimi, ne yani bunlar teste 2001 yılında mı başlamışlar?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler