Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerDacia Jogger Hybrid 140

Dacia Jogger Hybrid 140

Dacia Jogger Hybrid 140. Dacia’nın ilk hibrit otomobili Jogger Hybrid 140 duyuruldu. Jogger Hybrid 140 2023 Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

1.0 lt benzinli ve 1.0 lt benzin+LPG’li ECO-G motor seçeneklerine sahip Dacia Jogger, 2022 Mart ayından beri satışa sunulduğu ülkelerde kısa sürede 83.000 adedin üzerinde sipariş ve 51000’in adedin üzerinde satışla üreticisinin yüzünü güldürdü.

Dacia Jogger Hibrit

Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulması planlanan hibrit teknolojisine sahip ilk Dacia modeli olan Jogger HİBRİT 140, Romanya Mioventi fabrikasında üretiliyor olacak ve markanın elektrikliye geçiş süreci açısından çok büyük öneme sahip. Dacia Jogger Hibrit 140’ın hibrit sistemi 90 HP güç üreten dört silindirli 1.6 litrelik benzinli motor, iki elektromotor (50 HP motor ile birlikte yüksek voltajlı marş jeneratörü) ve içten yanmalı motora bağlı dört vites ve elektromotora bağlı iki vitesli otomatik şanzıman olmak üzere gelişmiş bir yapıdan oluşuyor. Otomatik şanzıman, rejeneratif fren etkisini yükselten B (Brake) moduna sahip. Bu sayede özellikle şehiriçi kullanımda tek pedalla sürüş deneyimi sağlanması ve fren pedalının daha az kullanılması hedefleniyor. Hibrit sistemin 1.2 kWh kapasiteli bataryası, ECO-G 100 versiyonunda LPG deposunun da yer aldığı stepne bölmesinde bulunuyor. Batarya 8 yıl veya 160.000 km garantiye sahip.

WLTP normuna göre 900 km menzile sahip olduğu açıklanan Dacia Jogger Hybrid 140 ’a ait kapsamlı yakıt tüketimi ve performans değerleri haber yayına hazırlandığında henüz açıklanmamıştı.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Dacia Jogger fiyat listesi haberi için BURAYA, Dacia Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler