Salı, Ağustos 4, 2020
Ana Sayfa Haberler Brisa CDP Türkiye İklim Değişikliği Lideri oldu

Brisa CDP Türkiye İklim Değişikliği Lideri oldu

Brisa CDP Türkiye İklim Değişikliği Lideri oldu. Sürdürülebilirlik ve çevre konusunda uluslararası bir girişim olan CDP* İklim Değişikliği Programı halka açık şirketlerin doğal kaynakları ve doğal sermayeyi nasıl kullanıldıklarını, faaliyetleriyle sınırlı kaynakların yeniden üretimini nasıl etkilediklerini ve bu alandaki risklerini nasıl yönettiklerini raporlamalarına aracılık ediyor. Brisa’nın 2019 yılı iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya ve doğal kaynakları korumaya yönelik çalışmaları, CDP’nin İklim Değişikliği Programında “A-” derecelendirme notunu aldı ve “CDP Türkiye İklim Değişikliği Lideri” kategorisinde ödül almaya hak kazandı. Brisa Türkiye’de 5 iklim lideri firmadan biri oldu. Brisa ayrıca şimdiye kadar bu ödülü toplamda 4 defa almış durumda.

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar.

9 Haziran günü düzenlenen basın toplantısından konuşan Brisa CEO’su Cevdet Alemdar “COVID-19 küresel salgınının da gözler önüne serdiği üzere hepimizin dünyanın geleceği için sorumluluk almamız şart. Biz Brisa olarak gönülden bir yaklaşımla çözümün parçası oluyoruz. Biz diyoruz ki ‘Brimiz Hepimiz İçin’. Brisa’nın ‘bir’leri önce Türkiye’ye ve sonra insanlığa hizmet için. İklim değişikliğiyle mücadele programını son 15 yıldır somut projelerle, çevre odaklı, toplumsal ve yönetişim sistemleri kurarak istikrarla yürütüyoruz. Sürdürülebilirlik yolculuğunda, daha 1990’lı yıllarda, Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın ikinci ISO14001 sertifikasyonunu alan Brisa, bugün Ar-Ge çalışmalarımız ve dijitalleşmemizden yararlanarak yol almaya, yol açmaya devam ediyor” dedi.

*CDP:Carbon Disclosure Project – Karbon Şeffaflık Projesi.

Brisa internet sitesine ulaşmak için BURAYA, otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan bir önceki Brisa haberine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler