Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Haberler Alfa Romeo Stelvio 2020

Alfa Romeo Stelvio 2020

Alfa Romeo Stelvio 2020 Türkiye’de satışa sunuldu. Mart ayında ön siparişi verilen 3 Alfa Romeo Stelvio sahiplerine teslim edildi.

Yeni model yılıyla birlikte, Stelvio 2.0 litrelik 200 HP ve 280 HP güç üreten 2 ayrı benzinli motor seçeneğine sahip. Her iki motor da sadece 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli aktarmayla satın alınabiliyor. Bunlardan Alfa Stelvio 2.0 200 HP Sprint AWD 565.000 TL’lik başlangıç fiyatına sahipken, Stelvio 2.0 280 HP Veloce AWD 615.000 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. Nisan ayı boyunca sürecek kampanya kapsamında Premium Ses Sistemi,  Bi-Xenon Aydınlatma Paketi, İleri Aktif Güvenlik Sistemleri, Park Yardım Sistemi, Klimatik Konfor Paketi ve Foksiyonel Paket özelliklerini içeren 40 bin TL değerindeki Premium Paket ücretsiz.

Stelvio 2.0 200 HP Sprint AWD’de yer alan 2.0 litrelik, turbo beslemeli, benzinli motor; 200 HP güç ve 330 Nm tork üretiyor. Fabrika verilerine göre 0-100 km/h hızlanmasını 7.2 saniyede tamamlayıp, maksimum 215 km/h hıza erişebiliyor. Fabrika verilerine göre ortamala yakıt tüketimiyse 7.0 lt/100 km.

Bu değerler 280 HP’lik versiyonda sırasıyla 280 HP, 400 Nm, 5.7 saniye ve 230 km/h olarak açıklanıyor. Fabrika verisi ortalama yakıt tüketim değeriyse tıpkı 200 HP’lik versiyondaki gibi 7.0 lt/100 km

Neler değişti?

Stelvio’nun 2020 yenilikleri 3 noktada kendisini belli ediyor. Bunlar otonom sürüş, teknoloji, ve bağlanabilirlik. Bunun dışında büyük bir değişim yok.

Yeni Alfa Romeo Stelvio’nun 2. seviye otonom sürüş özellikleri Bosch tarafından geliştirilmiş. Böylece sürücüler, gaz, fren ve direksiyon kontrolünü belirli koşullarda büyük bir destek sağlayan elektronik sistemler aracılığıyla araca bırakabiliyor. Olası bir çarpışma tehlikesi algılandığında sürücüyü sesli olarak uyaran ve ardından fren yapan Önden Çarpma Uyarı Sistemi, yaya algılama özelliğine sahip Otonom Acil Durum Fren Sistemi ve otomobilin içinde bulunduğu şeridin dışına istem dışı çıkması halinde sürüyücü uyaran Şerit Değiştirme İkaz Sistemi, sürüş güvenliğini sağlayan sistemlerden bazıları olarak dikkat çekiyor. Arka Çapraz Yol Tespit Sistemi’ne sahip Kör Nokta Uyarı Sistemi, otomobilin her iki tarafından kör noktayı sürekli olarak gözlemliyor ve olası bir çarpışma potansiyeline karşı uyarı veriyor.

Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ise araç hızını trafik koşullarına göre kendi kendine ayarlıyor. Tüm versiyonlarda standart olarak sunulan, gösterge tablosunun ortasındaki 7 inçlik yeni TFT ekrandan daha fazla bilgi ve otonom sürüş teknolojisi ile ilgili bilgiler takip ediliyor. Multimedya sistemi Marelli tarafından geliştirilmiş. Orta konsoldaki 8.8 inçlik dokunmatik ekran, yenilenen premium select terrain kontrol paneli ve orta konsolda artan premium dokunuşlar 2020 yenilikleri. Stelvio’nun navigasyon için “Free Text Search” özelliğini kullanan gelişmiş bir ses tanıma sistemiyle donatılmış olan yeni ekranlı bilgi eğlence sistemi Apple CarPlay, Android Auto uyumlu. Dokunmatik özelliği eklenen yeni orta ekranda sağa-sola kaydırma işlemi ile Alfa DNA, radyo, medya, akıllı telefon, navigasyon, klima, bağlı hizmetler ve ADAS erişim ekranları açılabiliyor.

Alfa Romeo Stelvio 2020 yenilikleri iç mekan ve teknoloji odaklı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler