Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni yüzlü Opel Corsa 2023

Yeni yüzlü Opel Corsa 2023

Yeni yüzlü Opel Corsa 2023. Opel’in B segmentindeki temsilcisi Corsa, makyajlanarak yüzünü tazeledi. Makyajla birlikte Opel’in yeni görsel kimliği haline gelen “Opel Vizör” tasarımının adapte edildiği otomobilde 14 LED’e sahip, yeni Intelli-Lux LED matrix farlar kullanılmış. Bunun dışında arka görünüm de elden geçirilmiş. Otomobilin iç mekânında da güncellemeler var. Makyajla birlikte orta konsolda,  Qualcomm Technologies’in Snapdragon Kokpit Platformu’na dayanan 10 inçe kadar, büyük bir dokunmatik ekran da almak mümkün olacak. Bu ekranın daha sezgisel bir kullanım sunacağı iddia ediliyor.

2028 yılında tüm gamını elektriklendirme hedefi olan Opel, yeni Corsa’da 2 elektrikli versiyon sunulacak. Bunlardan ilki  100 kW (136 HP) gücündeki, WLTP normuna göre ortalama 357 km sunan versiyon. Diğeri de 115 kW (156 HP) gücündeki WLTP normuna göre ortalama 402 km sunan versiyon. Bununla birlikte  48V’luk elektrik altyapısına sahip hafif hibrit versiyon da olacak.100 HP ve 136 HP gücündeki içten yanmalı motorlar ise yeni bir çift kavramalı şanzımanla kombine edilecek.

Yeni yüzlü Opel Corsa 2023 yılı bitmeden yollara çıkacak.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Elektrikli Opel Corsa satışa sunuldu” haberini okumak için BURAYA, Opel Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler