Cumartesi, Şubat 24, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerYeni yüzlü Mercedes-Benz A Serisi 2023 satışa sunuldu

Yeni yüzlü Mercedes-Benz A Serisi 2023 satışa sunuldu

spot_imgspot_imgspot_img

Yeni yüzlü Mercedes-Benz A Serisi 2023 satışa sunuldu. Makyajlanarak güncellenen ve yeni yüze kavuşan Mercedes-Benz A Serisi satışa sunuldu. A 200 Hatchback AMG’nin fiyatı 1.439.000 TL, A 200 Sedan AMG’nin fiyatıysa 1.480.000 TL.

Makyajla beraber A Serisi’nin burun kısmında ufak değişiklikler yapılmış. Bu kapsamda ön tampon elden geçirilirken, radyatör ızgarasının dekorları da farklılaştırılmış. Burun kısmındaki en belirgin fark ise motor kaputu üzerinde “power dome ” veya “power bulge” adı verilen 2 adet şişkinliğin olması. Arkadaysa difüzör tasarımının yenilendiği görülüyor. İç mekânda yeni, koyu karbon fiber görünümlü detaylandırmalar, hem ön konsol hem de kapı panellerindeki tasarım dokunuşunu öne çıkartıyor. AMG tasarım konsepti ile tasarlanan parlak fırçalanmış alüminyum kaplamalar ile kırmızı kontrastlı dikişli ARTICO/MICROCUT koltuklar şık ve sportif bir görünüm sunuyor.

Makyajlı A-Serisi hem donanım hem de yazılım açısından da güncellenmiş. En güncel MBUX neslinin kullanımı sezgisel ve öğrenme yeteneğine sahip. Sürücü ve merkezi ekranlar bütünsel, estetik bir deneyim yaratıyor. Yeni ekran stilleri (tüm sürüş bilgilerini içeren Klasik, dinamik devir sayacıyla Sportif, azaltılmış içerikleriyle Yalın), üç mod (Navigasyon, Destek, Servis) ve yedi renk seçeneği yardımıyla kişiselleştirilebiliyor. Merkezi ekran daha önce de olduğu gibi navigasyon, medya, telefon, araç gibi işlevleri sunuyor ve dokunmatik ekran olarak kullanılabiliyor.

Yeni kayış tahrikli marş jeneratörü (RSG), konforu ve deneyimi önemli ölçüde iyileştiriyor. Örneğin RSG çalıştırma anında geleneksel çözümlere kıyasla daha düşük titreşim ve daha az ses üretiyor. Ayrıca “süzülme” işlevi ile sabit hızda sürüş sırasında içten yanmalı motorun devreden çıkmasına olanak tanıyor. RSG bunun dışında fren ve sabit hızda süzülme sırasında enerji geri kazanımı sağlıyor ve 12 voltluk dahili sistemi ve 48 voltluk bataryayı besliyor. Bu şekilde üretilen enerji, içten yanmalı motoru destekleme ve hızlanma anında kullanılabiliyor. Otomobilde yer alan 48V hafif  hibrit teknolojili 1332 cc’lik 4 silindirli, turbo beslemeli, benzinli motor 163 HP güç ve 270 Nm tork üretiyor. 7 ileri oranlı DCT şanzımanla kombine edilmiş bu motor A 200 Hatchback’e 8.2 saniyelik 0-100 km/h hızlanma verisi ve 225 km/h’lik maksimum hız sağlıyor. WLTP normuna göre ortalama yakıt tüketimiyse 6,4 – 5,8 lt/100 km. Sedan karoserde bu değerler sırasıyla 8.3 saniye, 230 km/h ve 6,3 – 5,7 lt/100 km.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Mercedes-Benz A Serisi haberi için BURAYA, Mercedes-Benz Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Kategoriler