Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni yüzlü Citroen Berlingo 2024

Yeni yüzlü Citroen Berlingo 2024

Yeni yüzlü Citroen Berlingo 2024. Citroen Berlingo kapsamlı şekilde makyajlanarak güncellendi. 2024 ilkbahar aylarında yollara çıkması planlanan makyajlı Citroen Berlingo, markanın ilk defa yeni Citroen C3’te gösterdiği tasarım çizgisine kavuşmuş. Otomobilin burun tasarımı tamamen değişmiş. Bu kapsamda markanın yeni logosu bir daire içinde yer alıyor. Hatırlanacağı gibi önceden marka logosu ön ızgarayla bütünleşmiş şekildeydi ve adeta farlarla bütünleşiyordu. Şimdi ise daha sert hatlar kullanılmış. Makyajla birlikte radyatör ızgarası, ön tampon ve farlar yenilenmiş.

Advanced Comfort XTR paketinde ise tamponun ortasında, aracın maceracı yönünü vurgulayan alüminyum efektli bir alt koruma kaplaması yer alıyor. Tamponun her iki tarafında da ışık imzasıyla uyumlu, dikey bir çizgi biçiminde kızılötesi kırmızı renkli çıkartmalar bulunuyor. Bu çıkartmalar aynı zamanda otomobilin yanlarındaki Airbump detaylarında da bulunuyor.

İç mekânda ise yeni direksiyon simidi, yeni dijital gösterge tablosu ve 10 inçlik yeni muldimedya ekranı göze çarpıyor. Ayrıca makyajla birlikte Berlingo, yeni Citroën Advanced Comfort koltuklarına da kavuşuyor.

Yeni yüzlü Citroen Berlingo 2024, 4 silindirli, 1.5 lt’lik 130 HP’lik dizel motorla satışa sunulacak. Bu motor 6 ileri oranlı manuel şanzıman veya 8 ileri oranlı otomatik şanzımanla kombine edilecek. Berlingo’nun e-Berlingo adında tamamen elektrikli bir versiyonu da olacak.100 kW (136 HP) elektrik motoruna sahip e-Berlingo 50 kWh’lık LFP bataryası ile WLTP normuna göre 320 km menzile ulaşabilecek.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Elektrikli yeni Citroen e-C3” haberi için BURAYA, Citroen Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler