Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana Sayfa Haberler Yeni VW Tiguan 2021 eHybrid

Yeni VW Tiguan 2021 eHybrid

Yeni VW Tiguan 2021 eHybrid ve Tiguan R. İlk defa 2007 yılında yollara çıkan Volkswagen Tiguan’ın ikinci nesli 2016 yılında tanıtılmıştı. 2021 VW Tiguan ise makyajlı yüzünü 1 Temmuz 2021 itibarı ile gösterdi. Makyajla beraber Tiguan Hibrit ve Tiguan R versiyonlar da model gamına eklenecek.

Volkswagen denilince akla ilk gelen model Golf, markanın uzun yıllardan beri en çok satan modeliydi. Ancak artık işler biraz değişmiş durumda. Çünkü 2019 yılında dünyada en çok satılan VW modeli 911.000 adetlik satışla Tiguan oldu. Onun için kompakt SUV segmentindeki bu model, marka için büyük öneme sahip.

VW Tiguan 2021 yenilikleri

VW Tiguan makyajla beraber yeni bir burun yapısına kavuşmuş. Radyatör ızgarası, farlar ve ön tampon yeni. IQ.LIGHT LED matrix farlar opsiyonel olarak sunulacak. Otomobil ön görünüm olarak Tiguan ve Kuzey Amerika pazarında satılan Atlas SUV’a yaklaştırılmış. Bununla beraber otomobilin arka görünümü de elden geçirilmiş.

İç mekândaysa MIB3 3. nesil bilgi eğlence (infotaintment) sistemi ile birlikte çalışan dijital gösterge tablosu dikkat çekiyor. Bilgi eğlence sistemi sürekli olarak internete bağlı. Bununla beraber direksiyon simidi de yeni ve artık dokunmatik tuşlara sahip. Orta konsoldaki dokunmatik ekran ve klima kumandaları da yenilenmiş.

Motor gamında 2 önemli sürpriz var. Bunlardan ilki hibrit versiyon, diğeriyse perfomansa yönelik R versiyon.

Tiguan eHybrid

Yeni VW Tiguan 2021 eHybrid şarj girişi.

eHybrid adlı “plug-in hybrid” versiyonda benzinli TSI motor ile elektrik motoru birlikte görev yapacak. 13kWh’lık lityum iyon bataryaya sahip Tiguan eHybrid, WLTP normuna göre 50 km elektrikli menzile ulaşabiliyor. Elektrikli sürüş modundaki maksimum hızı ise 130 km/h. Daha fazlası istendiğindiyse benzinli motor devreye girerek bu ihtiyacı giderecek.

Tiguan R

R modelden beklenen sportif sürüş ve bir ailenin günlük kullanım ihtiyaçlarını aynı anda karşılamak amacını güdüyor. 21 inç lastikler, 18 inç frenler ve R detaylar ile fark yaratıyor. İç mekandaysa R versiyona has spor ön koltuklar kullanılmış. Direksiyonun sol tarafındaki R düğmesine basıldığında, otomobil performans odaklı sürüş için “Race” moduna aktif edilmiş oluyor. R Performance Torque Vectoring ile otomobilin viraj dönme becerisi arttırılmış. Akropovic egzozun ise bu tip sportif bir SUV’dan beklenen sportif sesi üreteceği ifade ediliyor.

2016 VW Tiguan 1.4 TSI DSG test sürüşü için BURAYA, VW Atlas internet sayfası için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler