Cuma, Eylül 17, 2021
Ana SayfaHaberlerYeni Volkswagen Transporter 2015 Türkiye’de

Yeni Volkswagen Transporter 2015 Türkiye’de

Volkswagen Ticari Araç, altıncı nesil yeni VW Transporter 2015’i 57.760 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu. Klasikleşen Transporter tasarımının daha keskin ve daha dinamik olduğu yeni 2015 Transporter, yeni güvenlik donanımları, yenilenen radyo ve müzik sistemiyle dikkat çekiyor. İlk kez 65 yıl önce üretilen ve o yıl yeni bir sınıf yaratan Transporter’ın altıncı neslinde ön tasarım tamamen yenilenmiş. Yeni farlar, ön ızgara ve ön tampon ile arka kısımda keskinleşen hatları, yeni Volkswagen DNA’sını yansıtıyor. Modern şekilde tasarlanmış çizgiler, bombeler ve kenarlar önden arkaya doğru kesintisiz bir şekilde uzanıyor. Gövdenin tamamı sanki yekpare bir bloktan işlenmiş gibi tek bir parça olarak görünüyor. Ön kısımda belirginleşen çizgiler daha keskin ve dinamik bir görünüm sağlıyor. Yan aynaların daha alçak konumlandırıldığı yeni 2015 Transporter’da, önceki nesilde yuvarlak olan sis farları, yeni modelde dikdörtgen biçiminde köşeli tasarıma sahip. Daha önce farların başladığı seviyeye kadar uzanan alt ızgara, yeni modelde tüm tampon boyunca uzanırken araca daha dinamik ve güçlü bir görünüm katıyor. Arka cam, bir önceki nesle göre daha da genişlerken, alt kısmı yüzeye paralel bir çizgi şeklinde uzanıyor. Plakalığın üstüne eklenen çizgiyle belirginleşen hatlar daha geniş bir görüntü oluşturuyor.

Yeni Volkswagen Transporter 2015 02

Yeni güvenlik sistemleri

Yeni Volkswagen Transporter 2015 modelinde standart olarak sunulan yeni “Yorgunluk Tespit Sistemi”, sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor. Bir başka yeni güvenlik sistemi olan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” da standart olarak sunuluyor. Sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

İç mekan yenilikleri

Yeni Transporter’ın ön konsolu kullanım kolaylığı sağlıyor. Yeni konsolda eşya gözleri sayesinde evrak, akıllı telefonlar ve diğer önemli aksesuarlar rahat bir şekilde muhafaza edilebiliyor. Yeni 2015 Transporter’da 5 inç’lik renkli ve dokunmatik ekran üzerinden hem araç bilgileri takip ediliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteğiyle size istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Ayrıca bluetooth özelliği sayesinde cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişilirken, telefon görüşmeleri de rahatlıkla gerçekleştiriliyor.

Yeni Volkswagen Transporter 2015 03

Motor

Türkiye’de Euro 5 normlarını karşılayan 2.0 litrelik turbo dizel (TDI) motorla pazara sunulacak olan Yeni Transporter’ın 102 HP, 140 HP ve 180 HP olmak üzere üç farklı güç seçeneği bulunuyor. Ayrıca, 140 HP motor opsiyonel olarak, 180 HP motor ise sadece çift kavramalı şanzıman (DSG) ile sunuluyor. Yeni nesil Transporter’da viraj dengeleme sistemi (ESP), anti patinaj sistemi (ASR), hill holder (yokuş kalkış desteği), yağmurda fren desteği, yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), elektronik diferansiyel kilidi (EDL), dört tekerlekte bağımsız süspansiyon, hız sabitleyici, radyo kumandalı deri direksiyon gibi birçok donanım da standart olarak sunuluyor.

Yeni Volkswagen Transporter 2015 57.760 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler