Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaFuarYeni Volkswagen Caddy 2015 İstanbul Autoshow’da tanıtıldı

Yeni Volkswagen Caddy 2015 İstanbul Autoshow’da tanıtıldı

Yeni Volkswagen Caddy 2015 modelinin Avrupa tanıtımı İstanbul Autoshow’da gerçekleştirildi. Volkswagen Ticari Araç’ın en çok tercih edilen modeli Caddy’nin 4’üncü jenerasyonu; yeniden yorumlanan tasarımı, geniş sürücü destek ve güvenlik sistemleriyle öne çıkıyor. Pazara sunulduğu tarihten bu yana dünya genelinde yaklaşık 1.5 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşan modeli Caddy’nin dördüncü nesli, artık daha güçlü ve daha ileri teknolojiye sahip.

Yeni Volkswagen DNA’sını taşıyan keskinleştirilmiş kıvrımlar ve belirginleştirilmiş hatlar yeni 2015 Caddy modeline dinamik bir görünüm katıyor. Bütün olumlu fonksiyonel özellikleri korunan aracın görünüş, kendine özgülük ve dinamizm özelliklerinin ise fark edilir şekilde iyileştirildiği ilk bakışta fark ediliyor.

Yeni Volkswagen Caddy 2015 02

Yeni Caddy’nin tamamen yenilenen ön konsolu şık ve kaliteli çizgiler taşıyor. Sürüş konforunu arttıran fonksiyonel ön konsolda radyo kumandalı deri kaplı yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni üfleçler (havalandırma kanalları) ve üfleçlerin üzerinden geçen dekoratif yatay şerit gibi detaylar yeni Caddy’nin dikkat çeken diğer özellikleri arasında yer alıyor. Kapı içlerindeki kaplama, yüksek kalite malzeme ve işçiliğiyle göze çarpıyor.

Yenilenen ve standart olarak sunulan “Composition colour” radyonun 5 inç’lik renkli ve dokunmatik ekranı üzerinden hem araç bilgileri takip ediliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteği ile istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Bluetooth özelliği cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişim sağlarken telefon görüşmeleri de güvenli bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

Yeni Caddy 2015 modellerinde standart olarak sunulan “Yorgunluk Tespit Sistemi” sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor. Yeni eklenen güvenlik sistemlerinden bir diğeri ise “İkincil çarpışma önleme asistanı”. Yeni Caddy’de standart olarak sunulan sistem, olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

Yeni Caddy 1.6 litre TDI 102 HP motorla pazara sunulacak. Yeni 2015 Caddy’nin Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Yeni Volkswagen Caddy 2015 modelinin İstanbul Autoshow’da çektiğimiz 360 derece dış tasarım, bagaj ve kokpit videosunu izlemek için BURAYA tıklayınız.

ÖNEMLİ GÜNCELLEME:

Yeni Volkswagen Caddy 2015 Türkiye fiyatı açıklandı. Detaylar için BURAYA tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler