Salı, Eylül 29, 2020
Ana Sayfa Haberler Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 yüzünü gösterdi

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 yüzünü gösterdi

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 modelinin örtüsü kalktı. 1966 yılında ilk kez banttan indirilen ve bugüne kadar 46 milyon adetlik satışa ulaşarak kırılması zor bir rekorun sahibi olan Corolla modeli yenilendi. Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 dış tasarımındaki yeni ayrıntıları ve kabinindeki köklü değişikliklerle dikkat çekiyor. TNGA platformu üzerinde üretilecek olan yeni Corolla 2019; güvenlik özellikleri, teknolojisi ve arttırılan sürüş dinamikleriyle son derece iddialı. Türkiye’de üretilecek olan 12’nci nesil Corolla, kendi kendini şarj eden 4’üncü jenerasyon 1.8 lt’lik hibritin yanı sıra 1.6 lt’lik benzinli motora da sahip olacak. Yeni Corolla, 2019 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019

Varank “Hibrit araçlar dış ticaret açığını azaltacak”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Toyota’nın Sakarya fabrikasında incelemelerde bulunarak, dünyanın en çok tercih edilen otomobili olan Corolla’nın yeni neslinin Türkiye’de üretilecek olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti. Varank, Avrupa’da hızla dizel otomobillerin yerini alan hibrit teknolojisine sahip olan bir modelin daha Türkiye’de üretilecek olmasının önemine de değinerek şunları söyledi:“Corolla Sedan Hibrit modelini görme ve kullanma imkânım oldu. İlk defa bu sınıfta hibrit bir araç Türkiye’de üretilecek.  Elektrikli ve hibrit araçlar hızla yaygınlaşıyor ve konvansiyonel motorların yerini alıyor. Araç başına yüzde 50’ye varan yakıt tasarrufu sağlayan bu yeni model hibrit araçların ülkemizde yaygınlaşmasıylaakaryakıt ithalatımızda da düşüşler görebileceğiz. Böylelikle dış ticaret açığımız azalacak.”

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019

Bozkurt “Prestijli ve heyecan veren bir model”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota Corolla’nın 52 yılı aşan başarılı geçmişiyle insanların otomobil anlayışını değiştiren, sorunsuzluk denince akla ilk gelen, ekonomik özellikleriyle öne çıkan, en yeni teknolojileri ilk olarak uygulayıp böylelikle insan hayatını kolaylaştıran bir model olduğunu belirterek “Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 modelini bir süredir heyecanla bekliyorduk. Şimdi görüyoruz ki beklediğimize değmiş diyebileceğimiz bir otomobile sahip olduk. Dünyanın en çok tercih edilen otomobili unvanını elinde bulunduran Corolla, 12’nci nesliyle şimdi çok daha gösterişli ve prestijli bir yapıya kavuştu” dedi. Bozkurt, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019, Toyota için büyük öneme sahip bir model. Ayrıca ülke olarak bir başka gurur kaynağımız, yeni Corolla’nın ÖTV teşviği kapsamında yer alan hibrit versiyonuyla birlikte Türkiye’de üretilecek olması. Hibrit bilinirliği ülkemizde de çok arttı. Türkiye’yi hibrit teknolojisiyle tanıştıran ve sevdiren bir marka olduk. Müşterilerimizin Corolla’nın hibrit versiyonunu beklediklerini biliyorduk. 2019 yılından itibaren Türkiye pazarına sunacağımız yerli üretim yeni Corolla Sedan, kıyasıya bir rekabetin yaşandığı otomotiv pazarında markamızın itici gücü olacaktır. Daha geniş kitlelere ulaşacağımıza ve Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 modelininTürkiye sedan otomobil pazarındakiayrıcalıklı konumunu daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum.”

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019

Dinamik tasarım

Üretiminde Toyota’nın yeni Global Mimarisi TNGA GA-C platformunun kullanılacağı yeni Corolla, akıcı ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor. Daha çarpıcı tampon ve ön alt ızgara tasarımı, yeni Corolla ailesinin kendine has tasarım temasını oluşturuyor. Üç boyutlu tasarıma sahip üst ön ızgara ise, keskin far dizaynıyla birbirini tamamlayacak şekilde oluşturuldu.Arka tasarımda da, ön taraftaki dinamik tarz devam ediyor. Sedana özgü stop grubu ve farlarla buluşturulan krom detaylar, modelin güçlü duruşunun altını çiziyor. Ayrıca Corolla’nın ön ve arka led farları yeni modelin anında tanınmasını sağlıyor. Yeni TNGA platform, Corolla’ya büyük bir tasarım özgürlüğü vermesinin yanı sıra, daha dinamik bir sürüş deneyimi elde edilmesine de katkı sağlıyor.

Geniş iç mekan

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 modeli genişlik ve ergonomi açısından olduğu kadar, yüksek kaliteye sahip kabini ve gelişmiş teknolojileriyle de iddialı. Sedan aynı zamanda 2700 mm’lik dingil mesafesiyle arkadaki yolculara cömert bir diz mesafesi ve yüksek konfor seviyesi sunmayı hedefliyor. Teknolojik olarak gelişmiş, premium kaliteye sahip kabinde, kablosuz telefon şarjı gibi sayısız konfor özelliği göze çarpıyor. Ön konsolun üst kısmına konumlandırılan 8 inç’lik dokunmatik ekran ve 7 inç’lik çok fonksiyonlu ana göstergenin yanı sıra ön cama bilgi yansıtan 10 inç’lik head up display dikkat çekiyor.

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019

Hibrit teknolojisi

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019 modeli, iki farklı motorla satışa sunulacak. Bunlardan en çok dikkat çekeni ÖTV teşviği kapsamı içinde bulunan kendi kendini şarj etme özelliğine sahip 122 HP güce sahip 1.8 litrelik hibrit motor olacak. Hibrit motor, ekonomik kullanım maliyetleriyle birlikte sıra dışı bir şekilde 3.4 lt/100 km gibi düşük yakıt tüketimi sunuyor. Bununla birlikte sürüş özelliklerine göre günlük kullanımlarda yüzde 50’ye kadar tamamen elektrikli sürüşü de gerçekleştirebiliyor. Sessiz, performanslı ve verimli sürüşüyle hibrit bir otomobilin tüm beklentilerini karşılayan yeni Toyota Corolla Sedan Hybrid, dışardan şarj gerektirmeden kendi kendini şarj ediyor. Yeni Corolla’nın ikinci motor seçeneği ise geliştirilmiş 1.6 litre benzinli motor olacak. 6 ileri manuel veya CVT otomatik vites kutusuyla tercih edilebilecek olan 1.6 litrelik motor 132 HP güç üretiyor. 1.6 litre Corolla’nın tüketimi ise ortalama 5.8 lt/100 km olarak gerçekleşiyor.

Yeni Toyota Corolla Sedan Hibrit 2019

Yüksek güvenlik seviyesi

TNGA platformunda üretilecek Yeni Corolla’da, en yüksek aktif ve pasif güvenlik sistemleri bulunuyor. Hibrit versiyonlarında standart olarak sunulan Toyota Safety Sense teknolojisi, gündüz ve gece yaya algılama özelliğini içeren Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), otomatik yönlendirme desteğini içeren Şerit Takip Sistemi (LDA) ve Otomatik Uzun Huzmeli Farlar (AHB) teknolojilerine de sahip.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler