Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni Suzuki S-Cross 2022

Yeni Suzuki S-Cross 2022

Yeni Suzuki S-Cross 2022. Yeni Suzuki S-Cross 2022 tanıtıldı. Yerini aldığı SX-4 S-Cross modelinden tamamen farklı bir otomobil olan yeni Suzuki S-Cross 2022; SUV tarzını 4×4 aktarma ve konfor ile harmanlamayı hedefliyor. Bununla beraber otomobilin üretim anlayışında değişkenlik, cesaret, sofistike tasarım olduğu ifade ediliyor.  S-Cross’un piyano siyahına boyanmış, büyük ve heybetli ön ızgarası, krom çıta üzerine yerleştirilen Suzuki logosu ile tamamlanıyor. Önde ve arkada kullanılan gümüş süslemeler yeni S-Cross’un agresif SUV görünümüne destek oluyor. Ön ve arka LED aydınlatma birimleri teknolojik ve modern bir görünüm kazandırırken, köşeli çamurluk kemerleri yan tasarıma güven duygusu kazandırmak amacıyla uygulanmış.

Avrupa versiyonu, Suzuki’nin Macaristan’daki Magyar fabrikasında üretilecek olan otomobilin uzunluğu 4300 mm, genişliği 1785 mm, yüksekliği 1585 mm ve dingil mesafesi 2600 mm. Bagaj hacmi ise VDA normuna göre 430 lt.

Yeni Suzuki S-Cross 2022, 1.4 DITC, 48V elektrik altyapılı hafif hibrit teknolojili benzinli motora sahip. 5500 d/d’de 129 HP maksimum güç üreten bu motorun maksimum torkuysa 2000-3000 d/d aralığında 235 Nm. Güç ve tork, AGS (Auto Gear Shift) adlı şanzımanla dört tekerleğe aktarılıyor. Suzuki’nin Allgrip Select ismini verdiği dört tekerlekten çekiş sistemi, dört farklı sürüş moduna sahip. Otomatik, Spor, Kar ve Kilit olarak isimlendirilen dört sürüş modu ile S-CROSS’un farklı zemin koşullarına uyum sağlanması hedeflenmiş. Allgrip dört tekerlekten çekiş sistemi, iki aks arasındaki tork miktarını ayarlıyor ve dört sürüş modunu ESP, motor gücü, hidrolik direksiyon ve diğer entegre sistemlerin desteği ile optimize ediyor.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan Suzuki SX4 S-Cross haberi için BURAYA, Suzuki global internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

GÜNCELLEME, 16 Haziran 2022: Yeni Suzuki S-Cross satışa sunuldu. Kapsamlı fiyat listesi için BURAYA TIKLAYIN!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler