Çarşamba, Haziran 12, 2024
spot_img
Ana SayfaFuarYeni Suzuki Ignis ve SX4 S-Cross Paris’te tanıtılacak

Yeni Suzuki Ignis ve SX4 S-Cross Paris’te tanıtılacak

Yeni Suzuki Ignis ve SX4 S-Cross 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Türkiye distribütörlüğü bir süre önce Doğan Holding’e geçen Japon üretici Suzuki’nin 2017 yılındaki en önemli yeniliklerinden ikisini temsil eden yeni Ignis ve makyajlı SX4 S-Cross modelleri, bu yıl 115’incisi düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. Yeni modellerin 2017 yılı içerisinde Türkiye’de yollara çıkması planlanıyor.

Yeni Suzuki Ignis ve SX4 S-Cross modelleri, özellikle küçük ve kompakt sınıflarda uzman olan Suzuki’nin 2017 yılı için iki önemli yeniliğini oluşturuyor. Yepyeni bir tasarım anlayışıyla geliştirilen yeni Suzuki Ignis 2017 modeli, A segmentinde rekabet edecek bir crossover. Yenilikçi tasarımına rağmen Suzuki’nin ikonik çizgilerini koruyan yeni Ignis’te bir dizi çevreci teknolojiye de yer veriliyor. Suzuki’nin ilk kez Baleno ile tanıttığı, hafif ve rijit platformu üzerinde yükselen yeni Ignis 2017 modelinde, elektrik destekli SHVS hibrit motor seçeneği de görev yapacak. Yeni Ignis bu sayede düşük yakıt tüketimi sunarken performans anlamında da beklentileri rahatlıkla karşılamayı hedefliyor. Yeni Ignis, önümüzdeki yıl Ocak ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Yeni Suzuki Ignis ve SX4 S-Cross

Suzuki’nin Paris’teki bir diğer yıldızı olan SX4 S-Cross ise makyajlı yüzüyle otomobil tutkunlarının karşısına çıkıyor. Tasarımı marka tarafından “Oturaklı ve ağırbaşlı” olarak nitelenen yeni yüzlü Suzuki SX4 S-Cross, ağırlıklı olarak ön yüzünde gerçekleştirilen makyaj operasyonuyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda SX4 S-Cross’un iç mekanında da bir dizi yeniliğe gidilerek kalite algısı daha üst seviyelere yükseltilmiş. Makyaj operasyonu ile birlikte SX4 S-Cross’un motor seçenekleri de yenilendi. SX4 S-Cross’ta görev yapan 1.6 litrelik benzinli motor, makyaj operasyonunun ardından yerini 1.0 litre ve 1.4 litrelik Boosterjet direkt enjeksiyonlu turbo motor seçeneklerine bıraktı.

Küçük otomobil üretiminde uzmanlaşan Suzuki’nin otomotiv sektörünün büyüyen segmentlerinde geliştirdiği modellerle, önümüzdeki yıllarda çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşacağına dikkat çeken Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Paris Otomobil Fuarı 2016’da sergilenecek olan yeni Ignis ve makyajlı SX4 S-Cross modellerinin de bu konuda başarılı olacağına inandığını söyledi. “Suzuki Next 100” stratejisiyle üretilen modellerin markayı yeniden hak ettiği noktaya ulaştıracağını hatırlatan Ümit Karaarslan, “Suzuki’nin 2020 yılına kadar her yıl yeni bir model tanıtma hedefi var. Önümüzdeki yıllarda otomotiv sektöründe en hızlı büyümenin, küçük SUV, kompakt SUV, A ve B segmenti modellerde gerçekleşmesi bekleniyor. Suzuki’nin ürün gamı da bu büyüyen segmentlerle birebir örtüşüyor. Yeni Suzuki Ignis ve SX4 S-Cross modellerini önümüzdeki yıl Türk tüketicisi ile buluşturmayı planlıyoruz. Yeni modellerden aldığımız güçle, hedeflediğimiz pazar payına ulaşmak için önemli bir fırsatı yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler