Çarşamba, Ağustos 3, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni SEAT Leon Cupra 2017 modeli tanıtıldı

Yeni SEAT Leon Cupra 2017 modeli tanıtıldı

Yeni SEAT Leon Cupra 2017 modeli gün yüzüne çıktı. Türkiye’de 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yeni SEAT Leon Cupra 2017 modeli, 290 HP olan eski modelden 10 HP daha güçlü.

Leon serisinin tüm modellerinde olduğu gibi, yeni SEAT Leon Cupra 2017 modeli de en yeni teknoloji ve işlevsellikle donatılmış olarak geliyor. Güvenlik, konfor ve bağlanabilirlik konularındaki en ileri teknolojinin eklenmesi sayesinde şimdi yeni Leon Cupra 2017 modeli, yüksek performansı ve üst düzey bir sürüş deneyimini bir arada sunmayı hedefliyor. Trafik Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ve Acil Durum Asistanı gibi ileri sürüş destek sistemlerinin yanı sıra, yeni Leon Cupra ayrıca Elektrikli Park Freni ve Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi özelliklerine de sahip. Media System Plus, 8 inç’lik ekranıyla yeni nesil bilgi-eğlence sisteminin en önemli unsuru olarak öne çıkarken, otomobilde Connectivity Box ile kablosuz şarj ve GSM sinyal güçlendirici özellikleri de sunuluyor.

300 HP güç üreten 2.0 TSI motoruyla dikkat çeken yeni SEAT Leon Cupra 2017 modeli sadece serinin en üst modeli değil, aynı zamanda SEAT’ın ürettiği tüm seriler içerisindeki gelmiş geçmiş en güçlü model olma özelliğini taşıyor. Bu versiyonda öncekine göre hem motor gücü 10 HP (290’dan 300’e) arttırılmış hem de maksimum tork değeri 350 Nm’den 380 Nm’ye yükseltilmiş.

Yeni SEAT Leon Cupra 2017

Yeni SEAT Leon Cupra 2017 modelinde adaptif şasi kontrolü (DCC), progresif direksiyon sistemi ve ön diferansiyel kilidi standart olarak sunuluyor. Yüksek teknolojik özelliklerin yer aldığı otomobil, yenilenen full led far tasarımına ek olarak, led ön sis farlarının ön ızgara yapısıyla birleşmesiyle gücünü görüntüsüne aktarıyor. Cupra’ya özgü siyah arka spoyler, kırmızı fren kaliperleri, karartılmış arka camlar ve iki oval egzoz borusu otomobilin kendine has karakterini vurguluyor. Yeni SEAT Leon Cupra 2017 modelinde 19 inç’lik alüminyum alaşımlı jantlar ve Cupra süspansiyonlar da standart olarak sunuluyor. Güvenlik özelliklerini tam olarak içinde barındıran Cupra’da özel olarak geliştirilen ön, yan, perde ve diz havayastıkları da mevcut.

Cupra Sürüş Profili (Cupra Drive Profile ) sayesinde Cupra’nın dinamik nitelikleri sürücünün zevkine göre uyarlanabiliyor. 5 mod içinden seçim yapılabiliyor: Bu modlar, Comfort, Sport, Eco, Individual (Bireysel) ile spor otomobil performansında zirve niteliğinde ve sürüş deneyimini başka bir boyuta taşıyan Cupra olarak sıralanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler