Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerYeni Opel Grandland 2024

Yeni Opel Grandland 2024

Yeni Opel Grandland 2024

Opel’in en büyük SUV’u Grandland’ın yeni nesli tanıtıldı. Opel Experimental konsept otomobilinden ilham alınarak tasarlanan yeni Opel Grandland 2024, ışık bandına sahip yeni Opel Vizör ön panjuru, şişkin çamurlukları ve yan kapıların alt kısmında bulunan kat iziyle dikkat çekiyor. Yeni Grandland’de aydınlatmalı logonun yanı sıra Opel mühendislerinin geliştirdiği bir aydınlatma yeniliği olan Intelli-Lux Pixel Matrix HD kullanılıyor. İlk kez Yeni Grandland’de yer alan bu sistem, yüksek çözünürlüklü ışık dağılımı için her bir tarafta 25.600 olmak üzere toplamda 50.000’in üzerinde LED hücreye sahip. Trafik durumuna göre, ilerideki nesneler bir kamera tarafından algılanıyor ve Intelli-Lux Pixel Matrix HD farlar, bu nesneleri standart Matrix Light teknolojilerinden de net bir şekilde daha parlak ve homojen bir ışıkla aydınlatıyor. Böylece gece sürüşlerinde üstün bir görüş açısı ve mesafesi sunarken, diğer kullanıcıların gözünün kamaşmasını engelliyor. Ayrıca yeni nesil aydınlatma sistemi, aracın önünde grafik projeksiyonlarla gösterilen yeni “hoş geldiniz” ve “güle güle” animasyonları ile de fark yaratıyor.

Otomobilin uzunluğu 173 mm artışla 4650 mm, genişliği 64 mm artışla 1905 mm, yüksekliği 19 mm artışla 1660 mm olmuş. 2784 mm’lik dingil mesafesi ise eskisinden 109 mm daha uzun. 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuklar ise 1.641 litreye ulaşan bir yükleme hacmine olanak tanıyor. İç mekanındaki geri dönüştürülmüş PET’ten üretilen kumaş kaplamaları ile çevreci yaklaşımını sürdürürken, yarı şeffaf Pixel Box saklama alanı dahil, 35 litrenin üzerinde hacme sahip iç saklama bölmeleri ile esnek saklama olanakları sunuyor.

Yeni Opel Grandland müşterileri, tamamen elektrikli Grandland Elektrik seçeneği ile beraber 48V Mild-Hybrid versiyonu da tercih edebilecekler. Tamamen elektrikli ve emisyonsuz olarak yaklaşık 85 km menzil (WLTP) sunan yeni Grandland Plug-in Hybrid ve 48V Mild-Hybrid teknolojisine sahip yeni Grandland Hybrid, düşük emisyon ve düşük yakıt tüketimi vadediyor.

Grandland, Stellantis’in elektrikli araçlar için geliştirdiği STLA Medium platformu üstünde yükselen ilk Opel modeli olarak öne çıkıyor. Yeni Opel Grandland Elektrik, 98 kWh kapasiteye ulaşan yeni düz batarya paketi ve yeni nesil elektrikli motorunun yanı sıra ısı pompası gibi enerji tasarrufu özellikleri sayesinde yerel emisyon üretmeden 700 kilometreye varan (WLTP’ye göre) menzil sunabiliyor. Yeni model, gerekli olduğunda kısa şarj molaları ile şarj imkanına da sahip. Grandland Elektrik, hızlı şarj istasyonlarında batarya kapasitesinin % 80’ine yaklaşık 26 dakika şarj süresinde ulaşıyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “2022 Opel Grandland fiyat listesi” haberine ulaşmak için BURAYA, diğer bir mecramız olan e-otodergi’ye ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

 

 

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler