Cuma, Nisan 12, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerYeni Mercedes-Benz Sprinter ve eSprinter

Yeni Mercedes-Benz Sprinter ve eSprinter

Yeni Mercedes-Benz Sprinter ve eSprinter. Yeni eSprinter ve Sprinter, 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.

WLTP normuna göre 440 km’ye kadar menzil sunacak Mercedes-Benz eSprinter; iki gövde tipi ve uzunluğu ile üç farklı batarya kapasitesi ile farklı ihtiyaç ve beklentilere sahip kullanıcılara yönelik seçenekler sunacak.

Yeni eSprinter, 56 kWh, 81 kWh veya 113 kWh kullanılabilir batarya kapasiteli versiyonlarla satılacak. Ayrıca ilerleyen dönemde ilk kez şasi kamyonet olarak da satışa sunulacak. Bu sayede de çok sayıda sektör için temel bir araç haline gelecek. Buna ek olarak, MBUX bilgi-eğlence sistemi, gelişmiş güvenlik ve destek sistemleri ve daha zengin bir donanım ile ilk kez akıllı, dijital bağlantı avantajı da sunuyor. Ayrıca eSprinter’da isteğe bağlı bir römork bağlantısı da olacak.

Yeni Mercedes-Benz eSprinter’daki elektrik tahrikli arka aks müşterilere; araç uzunlukları, maksimum brüt araç ağırlığı (4,25 tona kadar), çekme kapasiteleri (2 tona kadar) ve yük hacmi (maksimum 14 m³) açısından önemli avantajlar sağlıyor. Yeni eSprinter, her biri maksimum 100 ve 150 kW güç sağlayan verimli bir elektromotorla sunulacak. Yeni sabit mıknatıslı senkron motor (PSM), özellikle yüksek verimliliğiyle öne çıkma iddiasında.

Tüm Mercedes-Benz elektrikli van modelleri gibi yeni eSprinter da hem alternatif akım (AC) hem de doğru akım (DC) şarj olanağına sahip. Entegre şarj cihazı, hızlı şarj istasyonunda 115 kW’a kadar (isteğe bağlı) doğru akımla şarj olanağı sağlıyor. Böylece 56 kWh kapasiteli batarya, maksimum 115 kW ile yaklaşık 28 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj oluyor. Kullanılabilir kapasitesi 113 kWh olan bataryanın şarj olması maksimum 115 kW ile yaklaşık 42 dakikaya sürüyor.

İçten yanmalı motorlu Sprinter

Yeni Mercedes-Benz Sprinter; arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli olmak üzere farklı güç aktarma türleriyle ve maksimum brüt araç ağırlığıyla (5,5 tona kadar) farklı sektörler ve kullanım alanlarında hizmet verecek. Yüksek verimlilik sunma iddiasındaki 2,0 litre hacimli dizel motorun (OM654) yanında seçilen modele ve güç aktarma tipine bağlı olarak 110 kW, 125 kW ve 140 kW olmak üzere dört farklı güç seçeneği bulunacak. Şanzıman seçenekleri ise 9G-TRONIC otomatik şanzıman veya 6 vitesli manuel şanzıman olacak.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Mercedes-Benz Sprinter karavan dönüşümüne hazır” haberi için BURAYA, Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar sayfasına ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

 

 

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler