Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni Honda HR-V 2022 hazır

Yeni Honda HR-V 2022 hazır

Yeni Honda HR-V 2022 hazır. Honda yeni HR-V e:HEV’i duyurdu. Yeni Honda HR-V, bundan sonra markanın daha fazla modelinde göreceğimiz kesintisiz ve temiz bir tasarım diline sahip. Yeni HR-V, markanın e:HEV adını verdiği güç ve aktarma sistemine sahip olacak. E:HEV hibrit sisteminde iki adet yüksek verimliliğe sahip motor kullanılıyor. Ancak haber yayına hazırlandığında markanın “Elektikli Vizyon Stratejisi” kapsamında geliştirilen otomobilin teknik verileri henüz açıklanmamıştı.

Güncelleme, 25 Şubat 2022: Yeni Honda HR-V satışa sunulma ve fiyat haberine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Yeni Honda HR-V hibrit, sade ve temiz bir tasarım çizgisine sahip.

Yeni Honda HR-V 2022 tasarım

Coupe havası veren bir kompakt SUV olması için tasarlanan otomobilin sade görünümlü ön ızgarası tampona entegre edilmiş. İnce görünümlü farların üst kısmındaki ışık bandı ise radyatör ızgarasının en üstündeki krom çıta ile hizalanarak görsel bir bütünlük elde edilmiş. Honda HR-V e:HEV’in ön konsolunda da sade ve temiz çizgiler devam ediyor. Fotoğraflardan görüldüğü kadarı ile havalandırma ızgaraları ilginç kumandalarıyla fark yaratacak. L şeklindeki havalandırma ızgaraları, temiz bir hava perdesi oluşturarak yeni hava dağıtım sistemiyle iç mekândaki ferahlığı daha da arttıracak. Bunun dışında iç mekândaki malzemelerin premium his verecek şekilde yumuşak dokunuşlu olacağı açıklandı.

Yeni Honda HR-V’nin iç mekanında kalite hissi yüksek malzemelerin kullanılacağı açıklandı.

Yeni HR-V’nin konfor sunan bir diğer tasarım özelliği ise “Sihirli Koltuk” fonksiyonu. Honda’nın, yeni HR-V’de hibrit güç aktarma sistemini ve yakıt deposunu doğru konumlandırması sayesinde koltukların zemine katlama veya yukarı kaldırma yoluyla elde edilen bagaj derinliği farklı ebatta yüklerin taşınmasında kolaylık sağlayacak.

Yeni Honda HR-V 2022, Avrupa’da 2021’in sonlarına doğru satışa sunulacak. C-SUV olarak da bilinen kompakt SUV segmentinde mücadele eden H-RV’nin ilk nesli 1998 yılında yollara çıkmıştı. Halen satışı ülkemizde de devam eden ikinci nesil HR-V’nin Avrupa’daki satışı ise 2015 yılında başlamıştı.

Yeni Honda HR-V e:HEV ile ilgili daha kapsamlı haberi okumak için BURAYA tıklayın!

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan 2020 Honda HR-V Sport haberi için BURAYA, Honda HR-V 2016 yılındaki fiyat listesine ulaşmak için BURAYA, Honda Türkiye internet sitesi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler