Cuma, Ağustos 5, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni (2013) Ford Transit hazır

Yeni (2013) Ford Transit hazır

Ford’un, Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlediği etkinlikte tanıttığı diğer bir ticari araçsa yeni (2013) Transit idi.

Sağlamlığı ile efsane haline gelen Ford Transit her zaman için ekonomik, fonksiyonel ve profesyonel yönleriyle biliniyor. Yeni Ford Transit’se bunlara ek olarak , “Orta Ticari Araç” pazarındaki yetenek ve çok yönlülük seviyesini yükseltecek. Yeni Transit Avrupa ve dünya çapındaki pazarlarda orta-uzun-ekstra uzun şasi Transit’in yerini alırken ve Kuzey Amerika’da da Ford E-Serisi’nin yerini alıyor.

Avrupa’da önden çekiş, arkadan çekiş ve dört tekerlekten çekiş sunan bütün Transit gövde tipleri ve model ailesinde 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motor kullanılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ford Avrupa Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Barb Samardzich, “Bu yeni ürünler daha çok taşıyacak, daha sıkı çalışacak, daha çok dayanacak ve müşterilerimiz için daha düşük kullanım maliyetine sahip olacak, tıpkı 47 yıldır Ford Transit’lerin yaptığı gibi… İki yeni Transit modelinin pazara sunulması Ford’un dünya çapındaki ticari araç müşterilerine hizmetteki liderliğini pekiştirecek” dedi.

Kuzey Amerika’da müşterilerse 3.5 lt Ecoboost V6 veya şimdilik detayı verilmeyen ama güçlü olacağı iddia edilen bir dizel motor arasında seçim yapabilecek. Arkadan itişli bu modellerin, yerini aldığı Ford E-Serisi’ne göre yüzde 25 daha ekonomik olacağı ifade ediliyor.Transit Kuzey Amerika versiyonları ABD’de Kansas City’de Ford F-150’lerin üretildiği tesislerde üretilecek.

Avrupa’da ve Türkiye’de yeni Transit 2013 yılı sonuna doğru satışa sunulacak Fiyatlar doğal olarak şimdilik belli değil.

Aynı etkinlikte tanıtılan yeni Transit Connect ve Tourneo Connect ile ilgili habere ulaşmak için BURAYA tıklayın.

  1. yetkili arkadaşlar lütfen 2013 modeller motur gücünün 200 yüz beygirdiyorlar bide çift teker ozun şahse olan münübüslerin fotografları yok bulamıyorum yadabişey daha süylemek istiyorum bagaç sistemi varmı öbürkiler gibi tşkurler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler