Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaDiğerYeni Fiat Doblo 2015 Amerika yolunda

Yeni Fiat Doblo 2015 Amerika yolunda

Yeni Fiat Doblo 2015 Bursa’dan ABD’ye 6500 kilometre yol kat ederken, Avrupa ve Amerika’da izleyeceği rotada otomobilseverlerle bir araya geliyor. Seyahatin tüm detayları www.dobloamerikaya.com adresinden takip edilebiliyor. Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilip dünyada yaklaşık 80 ülkeye ihraç edilen Yeni Fiat Doblo çok özel bir projeyle Avrupa ve Amerika’daki otomobilseverlerle buluşuyor. Bursa’dan yola çıkan Yeni Fiat Doblo, karayoluyla Avrupa’da 7 şehir ve ABD’de 7 eyaleti ziyaret ederek, Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) Detroit- Auburn Hills’deki merkezine ulaşacak. AutoBest Jüri Üyesi, deneyimli gazeteci Okan Altan tarafından gerçekleştirilen seyahatte, Yeni Fiat Doblo toplam 6500 kilometre yol kat edecek. ABD ve Kanada pazarlarında RAM markası altında ProMaster City ismiyle satışa sunulan aracın yolculuğu boyunca geçtiği şehirlerden izlenimler, FCA Italy SpA’in Londra’daki merkezinden detaylar ile Okan Altan’ın yol boyunca gerçekleştirdiği röportajlar www.dobloamerikaya.com adresindeki web sitesinden otomobil tutkunları ve seyahat meraklılarıyla paylaşılıyor. Web sitesinde ayrıca Yeni Fiat Doblò’nun ziyaret ettiği şehirler tanıtılırken, gezilecek yerler, tarihi mekanlar ve çeşitli lezzet durakları hakkkında da bilgiler veriliyor.

19 Ocak tarihinde Bursa’daki Tofaş fabrikasından yola çıkan Doblo, Avrupa’da Türkiye dahil yedi günde yedi ülke gezecek ve sırasıyla Belgrad, Zagrep, Lübyana, Torino ve Paris’ten geçerek Londra’ya ulaşacak. yedi günde 4000 km yol yapacak Fiat Doblò, Londra’dan deniz yoluyla ABD’ye ulaşacak. ABD’de ise Baltimore, Washington, Atlantic City, New York, Pittsburgh, Cleveland’ı ziyaret edecek olan PromasterCity, Amerika kıtasında da 2500 kilometre yol kat edip son olarak Detroit’teki FCA Genel Merkezi’ne varacak.

YENI FIAT DOBLO AMERIKA 02

“Doblo Amerika’ya” projesiyle ilgili bilgi veren Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, “Bildiğiniz gibi, hafif ticari araç pazarının en çok tercih edilen modeli Fiat Doblo’yu yenileyerek, RAM markası altında PromasterCity adıyla otomotivin kalbi ABD’ye ihraç etmeye başladık. Şubat ayının başında uluslararası basın test sürüşü gerçekleştirilecek olanYeni Fiat Doblo da eş zamanlı olarak Türkiye ile birlikte Avrupa pazarında satışa sunulacak. 2015 model Doblo’yu ihraç edileceği pazarlarda daha yakından tanıtmak, dünya çapında eriştiği başarısının altını çizmek ve bir anlamda gücü ve dayanıklılığını ortaya koymak amacıyla, Bursa’dan ABD’ye yolculuğunu sembolize eden bu projeyi geliştirdik. Yeni Fiat Doblo, değerli gazeteci Okan Altan’ın deneyimiyle farklı iklim koşullarında Avrupa ve Amerika’da toplan 6500 kilometre yol kat ederek, varış noktası olan FCA’in Detroit’teki merkezine ulaşacak. Projeye özel hazırladığımız www.dobloamerikaya.com web sitesinden takip edilen Yeni Fiat Doblò’nun yol hikâyesinin, otomobil ve seyahatseverlerin büyük ilgisini çekeceğini inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler