Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaFuarYeni Dacia Duster 2018 hazır

Yeni Dacia Duster 2018 hazır

Yeni Dacia Duster 2018 hazır!

Yeni Dacia Duster  12 Eylül 2017 günü Frankfurt Otomobil Fuar’ında kamuoyu önüne çıkacak. Yeni Dacia Duster’ı zorlu bir görev bekliyor. Zira ilk nesil Dacia Duster 2010’dan beri 1 milyon adet civarında satan ve Dacia markasının ikon modeli olmuştu.

Yeni Dacia Duster hakkında açıklama yapan tasarım direktörü Laurens Van Den Acker,ilk nesil Duster’ın DNA’sını koruduklarını ve diğer bütün yönlerini geliştirdiklerini söylüyor.

Yeni Duster ön ızgarası ve farları, otomobile daha geniş ve yere daha sağlam basan bir görünüm verecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca 3 parçalı LED gündüz farları da otomobilin görsel imzası haline gelmiş. Yan taraftan bakıldığındaysa omuz çizgisi yükseltilmiş ve cam yüzeyler ufaltılmış ve ön cam 100 mm ileriye konumlandırılmış olduğu göze çarpıyor. Ayrıca ön çamurlukların kapıya yakın yerlerine koyu renkli bir kaplama eklenmiş olması da maceracı görünüme vurgu yapan bir detay. Arka taraftaysa uçları yuvarlatılmış dörtgen formlu stopların olabildiğince kenara çekildiği gözüküyor. Metalik görünümlü tampon altı detayı da otomobilin tarzı ile uyumlu. Yeni Dacia Duster’ın iç mekân görüntüleri ve motor seçenekleri, yakıt tüketimi, performans verileri gibi teknik özellikleri ile Türkiye’ye geliş tarihi ve fiyatları haber yayına hazırlandığında henüz açıklanmamıştı.

Yeni_Dacia_Duster_2018_arka Yeni-eski_Dacia_Duster

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler