Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraYeni BMW i5 sanatseverlerle buluşuyor

Yeni BMW i5 sanatseverlerle buluşuyor

Yeni BMW i5 sanatseverlerle buluşuyor. Yeni BMW i5,  27 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında “The Electric AI Canvas”enstalasyonuyla Contemporary Istanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Yeni BMW i5’ten ilham alan “The Electric AI Canvas”, 53. Edisyon Art Basel 2023’teki ilk gösteriminden sonra Frieze Seoul 2023’te ve ardından da BMW Türkiye’nin katkılarıyla Contemporary Istanbul’da sergileniyor.

“The Electric AI Canvas”, yaratıcı teknoloji uzmanı ve Goodby, Silverstein & Partners’ın Yapay Zeka Direktörü Nathan Shipley ve çağdaş sanat medya platformu ArtDrunk’un kurucusu Gary Yeh iş birliğinde, yapay zeka tarafından oluşturulan özgün animasyonlar, ünlü çağdaş sanatçıların eserlerinden oluşan bir veri kümesi ile eğitilmiş yapay zeka modelleri kullanılarak hazırlandı. Yapay zekanın, 900 yıllık sanat tarihi ve 50 bin görselden yararlanarak ürettiği soyut animasyonlar Yeni BMW i5 modeline yansıtılarak izleyiciyi kapsayan bir deneyime dönüştürüldü.

Ön gösterimi Contemporary Istanbul’da yapılan yeni BMW 5 Serisi’ninTürkiye lansmanı 2023 Ekim ayı içinde yapılacak.

Yeni BMW 5 Serisi’nin tamamen elektrikli versiyonu BMW i5, 582 km’ye varan bir menzile sahip olup 205 kW DC Şarj teknolojisi ile 30 dk’da %80 batarya doluluğuna ulaşıyor. Yeni BMW i5’in ön rezervasyon sürecine ise yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Yeni BMW 5 Serisi 2023” haberi için BURAYA, BMW Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler