Cuma, Ekim 15, 2021
Ana SayfaHaberlerYenilenen Audi A6 2015 Türkiye’de

Yenilenen Audi A6 2015 Türkiye’de

Makyajla yeni bir yüze kavuşan Audi A6 ilk etapta 2.0 TDI 190 HP S ttronic (otomatik şanzımanlı) versiyonuyla ve 80.609 Euro başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Dünya tanıtımı bu yıl Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen yeni Audi A6; alüminyum hafif gövde yapısı, güçlü ve verimli motorlar, sportif şasi ve gelişmiş asistan ve multimedya sistemleri ile dikkat çekiyor. 2015 Audi A6’nın tek çerçeveli ızgarası, farları, hava girişleri, tamponları, yan eşikleri, arka farları ve egzoz boruları yenilendi. Audi, makyajlı A6’da led ve matrix led teknolojilerini, dinamik dönüş sinyalleriyle birlikte opsiyonel olarak sunuyor. Akıllı kompozit yapı konsepti sayesinde, makyajlı Audi A6’nın gövdesinin aşırı derecede sert ve güvenli olduğu belirtiliyor. Alüminyum ve sıcak işlenmiş çelikten yapılan sayısız bileşen, sistemli hafif yapı konseptinin de belkemiğini oluşturuyor. Sarsıntılı durumlarda sunulan konforun mükemmel ve kabin gürültüsü düzeyinin de olağanüstü derecede düşük olduğu iddia ediliyor.

Audi A6

2015 A6 model ailesinde; ön koltuklar, tercihe bağlı olarak, havalandırma ve masaj fonksiyonlarıyla satın alınabiliyor. MMI radyo işletim sistemi ve deluxe otomatik iklimlendirme sistemi standart olarak sunuluyor. Audi A6 Avant’ın bagaj bölmesinin kapasitesi 565 ve 1680 litre ve ayrıca bir dizi pratik özelliğe de sahip. Opsiyonel sensörle kontrol edilen otomatik bagaj kapağı, güçlü bagaj bölmesiyle birlikte yükleme yapmayı daha da kolaylaştırıyor. Otomatik olarak yuvasına giren 8 inç’lik monitöre sahip navigasyon sistemi, Audi’nin iş ortağı Nvidia’nın geliştirdiği hızlı Tegra 30 grafik çiplerini kullanan yeni bir teknoloji platformunun üzerinde yer alıyor. Bunun ek modülü Audi connect de hızlı LTE standardıyla veri transferi yapılmasını sağlıyor ve yeni medya yayın uygulamaları gibi kişiye özel çevrimiçi hizmetleri otomobilin içine getiriyor.

Yenilenen Audi A6 Sedan ve A6 Avant modelleri Türkiye’de ilk etapta dizel motor seçenekleriyle yer alacak. Aralık ayı başında Türkiye’deki 21 Audi yetkili satıcısında satışa çıkan 2.0 TDI motora sahip versiyon, 190 HP güç üretiyor. Makyajlı A6 2015 dizel model ailesinin en güçlü üyesi 3.0 TDI motora sahip 272 HP modeli ise 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Yeni Audi A6 2015 2.0 TDI 190 HP S tronic modelinin Türkiye baz fiyatı 80.609 Euro olarak açıklandı.

Audi A6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler