Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerYeni (2013) SRT Viper

Yeni (2013) SRT Viper

Yeni nesil (2013) Viper, 2012 New York Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Hatırlanacağı gibi Viper modeli Dodge markasınındı. Şimdiyse Chrysler bünyesinde daha önce performanslı otomobiller hazırlayan SRT (Street and Racing Technology – Cadde ve Yarış Teknolojisi) markasına ait.

SRT Viper ve SRT Viper GTS olmak üzere iki modeli olacak otomobilin gövdesinde karbon fiber ve alüminyum malzeme kullanımına ağırlık verilmiş. Gövde rijitliği eski modele göre yüzde 50 arttırılmış. GTS modelinin pist kullanımına daha uygun, iki kademeli aktif süspansiyon ile donatılacağı belirtiliyor.

Viper’ın kalbini alüminyumdan üretilmiş 640 HP güç ve 813 Nm tork üreten V10 silindirli 8.4 litrelik bir motor oluşturuyor. Bu tork değerinin atmosferik motorlar içinde dünyadaki en yüksek değer olduğu ifade ediliyor. Motorda kompozit emme manifoldu, forged pistonlar, sodyum dolgulu egzoz supapları kullanılmış ve motorun toplam ağırlığı eskiye göre 11.3 kg’lık hafifleme sağlanmış.

Performansı dizginlemek içinse 335 mm’lik disklere sahip, 4 pistonlu kaliperlere sahip Brembo fren tertibatına yer verilmiş. Otomobilin performans değerleri ise haber yayına verildiğinde henüz açıklanmamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler