Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaFuarVolvo S90 2016 yüzünü gösterdi

Volvo S90 2016 yüzünü gösterdi

Volvo S90 2016, markanın yepyeni E segmenti (üst sınıf) sedan modeli olarak BMW 5 Serisi , Mercedes-Benz E Serisi ve Audi A6 ile rekabet edecek. Volvo S90, Volvo Cars tarafından ileriye yönelik atılmış önemli bir adımı temsil ediyor. SUV ve station gövdeli modelleriyle tanınan İsveçli otomobil üreticisi, şimdi de E segmentinde (üst sınıf) yer alan sedan modeli Volvo S90 ile, yeni XC90 ile başlattığı tasarım ve teknoloji atağını devam ettiriyor. En yeni güvenlik teknolojilerinden, bulut tabanlı uygulama ve hizmetlere kadar, birçok yeni teknolojiye sahip olan Volvo S90, İsveç markasının devam eden değişim sürecinin bir diğer kanıtı.

Volvo Car Group Başkanı ve CEO’su Hakan Samuelsson, “XC90’ın lansmanıyla niyetimizi açıkça belli ettik. Açıklıkla ve kararlılıkla bu oyunda yer alıyoruz. Geçtiğimiz beş yılda gerçekleştirdiğimiz 11 milyar dolarlık yatırımla Volvo Cars’ı yalnızca yeniden hayal etmedik, aynı zamanda güç kazanan ve amacına uygun bir Volvo Cars markası yaratma sözümüzü de yerine getiriyoruz” dedi.

Volvo S90 2016, aynı zamanda temiz ve güçlü T8 Twin Engine plug-in-hybrid motorla da satışa sunulacak. Ayrıca sınıfındaki en lüks iç tasarımı ve internet tabanlı eğlence-bilgi sistemlerini sunmayı vaat ediyor.

Volvo Car Group Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath, “Amacımız genelde tutucu olarak bilinen bu sınıfa tam anlamıyla yeni bir şeyler getirmek ve liderliğin ve güvenin göstergesi bir görsellik oluşturmak” dedi.

Volvo S90 2016, dünyada bir ilk olan, büyük hayvan algılama teknolojisini City Safety – Şehirde Güvenlik Sistemi’ne dahil ediyor. Bu teknolojiyle gece ve gündüz süresince, geyik, at ya da inek gibi büyük hayvanları algılıyor. Aynı zamanda, sürücüyü uyarıyor ve çarpışmayı önlemek için fren desteği sağlıyor. Volvo S90 2016’da ayrıca, Volvo Cars’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir yatırım olan ileri şasi simülatöründen de yararlanıldı.

Volvo S90 2016, Detroit’te, NAIAS’ta (Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı) tanıtılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler