Pazar, Mayıs 15, 2022
Ana SayfaHaberlerVolvo’lara garantili güç: Polestar

Volvo’lara garantili güç: Polestar

Volvo’nun resmi motorsporları ve performans uygulamaları partneri olan ve 1996’dan beri Volvo yarış otomobilleri üzerinde çalışan Polestar’ın yazılım uygulamaları artık Türkiye’de.

Otomobillerinden daha fazla performans almak isteyenler için motor yazılımını değiştiren çeşitli firmalar mevcut. Chip tuning olarak da anılan bu işlemi uygulayan firmalar güç ve tork artışında ciddi artışlar sağlasalar da, eğer araç garanti kapsamında ise karşılaşılan en önemli olumsuzluk aracın garanti kapsamı dışına çıkacak olmasıdır.

Volvo yetkili servisleri tarafından sunulan Polestar uygulamalarında ise aracın garantisi bozulmuyor. Yaklaşık yarım saat süren bir işçilikle gerçekleştirilen Polestar yazılım yenilemesi sonucunda motorun emisyon ve yakıt tüketim değerlerinde de herhangi bir değişiklik olmadığı ifade ediliyor.

Polestar performans yazılımı ile 205 HP’lik 2.5 D5 motorun gücü 20 HP’lik artışla 225 HP’ye, 420 Nm’lik torku ise 40 Nm artışla 460 Nm’ye yükseltmek mümkün. 203 HP’lik 2.0T benzinli motorda ise güç artışı 37 HP ile 240 HP’ye, tork ise 20 Nm artışla 320 Nm’ye ulaşıyor.

2006 yılından bu yana üretilen tüm Volvo turbo motorlar için (şimdilik 1.6 litre turbodizel hariç) uygulanan Polestar performans yazılım yenilemesinin fiyatı 2200 TL+KDV olarak belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler