Cumartesi, Kasım 27, 2021
Ana SayfaAtamaVolvo Car Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Greg Maruszewski

Volvo Car Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Greg Maruszewski

Polonya Varşova doğumlu, aslen Güney Afrikalı olan Volvo Car Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Greg Maruszewski, Witwatersrand Üniversitesi mezunu ve iş hayatına 1992 yılında Yardımcı Maliyet Muhasebeci olarak başladı. Sekiz yıl boyunca çeşitli firmalarda yükselen bir kariyer profili çizip Finans Müdürlüğü’ne kadar yükselen Maruszewski,Volvo Car Group bünyesindeki görevine ise 2000 yılında Volvo Car Güney Afrika CFO’su olarak başladı. Greg Maruszewski üç yıl bu görevini sürdürdükten sonra önce Volvo Car Ortadoğu Ofisi Bölge CFO’su, sonra da dört yıl boyunca Bölge Genel Müdürü görevini üstlendi. Bu süre içerisinde Dubai’de, Mısır, Ürdün, Suriye, Yemen’den sorumlu olduğu yönetimde, rekor performans seviyelerine ulaştı. Şubat 2010’dan Aralık 2011’e kadar Orta ve Doğu Avrupa Merkezi’nin (Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna, Slovenya, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ, Kosova, Arnavutluk) Bölge Başkanlığı görevini üstlendi.
Ocak 2012’den itibaren Avusturya hariç olmak üzere önceki Orta ve Doğu Avrupa Merkezi’nin yanı sıra Portekiz, Yunanistan, Estonya, Letonya, Litvanya, Moldova, Beyaz Rusya ve Ukrayna’nın da aralarında bulunduğu 21 pazardan oluşan Göteborg Merkezi’nin Bölge Başkanlığı’nı yürüten Maruszewski, 1 Ağustos 2013 tarihi itibariyle Volvo Car Türkiye Genel Müdürü görevini yürütecek.


Nisan 2007’den bu yana Volvo Car Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Torben Eckardt (yukarıdaki fotoğrafta sağda), 1 Ağustos 2013 tarihi itibariyle görevinden ayrılıp, bundan sonraki iş yaşamına Volvo Car Group’un İsveç Göteborg’taki merkezinde Latin Amerika bölgesinden sorumlu direktör olarak sürdürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler