Perşembe, Haziran 13, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraVolkswagen Ticari Araç Türkiye 500 bin araçlık satışa ulaştı

Volkswagen Ticari Araç Türkiye 500 bin araçlık satışa ulaştı

Volkswagen Ticari Araç Türkiye 500 bin araçlık satışa ulaştı. Volkswagen Ticari Araç, Türkiye pazarındaki 500 bininci satışa ulaştığını duyurdu.  Türkiye hafif ticari araç pazarının en önemli oyuncularından biri olan Volkswagen Ticari Araç 30 yıla yakın bir süredir Doğuş Otomotiv bünyesinde faaliyet gösteriyor. Ürün portföyündeki Transporter-Caravelle, Caddy, Crafter ve Amarok gibi modeller uzun süre kendi segmentlerinin güçlü modelleri arasında yer aldı.

Türkiye hafif ticari araç pazarı, son 10 yılda ortalama 180 bin adet düzeyinde gerçekleşen yıllık pazar büyüklüğüyle, Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri. Volkswagen Ticari Araç Türkiye, 1994 yılından bugüne kadar 220 bine yakın Transporter ve 200 bine yakın Caddy ile 60 bin Crafter ve 20 bin Amarok modelini müşterilerle buluşturdu.

Konu hakkında açıklana yapan Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel, “1994 yılında 2 araçla başladığımız yolculuğumuz, bugün binlerce müşterimizle yaşadığımız bir bağlılık hikayesine dönüşmüş durumda. Bu başarıyı, ürünlerimizin kalitesinin yanı sıra, Türkiye genelinde hizmet veren güçlü yetkili satıcı ve servis ağımıza, deneyimli ve müşteri odaklı ekiplerimize borçluyuz.” dedi. Senyücel sözlerine “Müşteri odaklılık ilkemiz doğrultusunda geliştirdiğimiz dijital ve teknolojik çözümler, satış ve satış sonrası süreçlerimizi benzersiz bir müşteri deneyimine dönüştürüyor.” diye devam etti.  Senyücel ayrıca bu yıl ürün gamına eklenecek olan Amarok, Multivan ve California model ailesiyle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

500 bininci aracın sahibi olan Hasel İstif Makinaları San ve Tic A.Ş yetkilisi Fatih Meriç, Transporter Panelvan aracını Doğuş Oto Kartal ve Doğuş Otomotiv yetkililerinin katıldığı törende teslim aldı. Doğuş Oto Kartal showroomunda gerçekleşen teslim sırasında bu özel günün anısına firmaya bir plaket de hediye edildi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan VW Transporter T4 efsanesi haberi için BURAYA, VW Caravelle fiyat listesi 2020 haberi için BURAYA tıklayın!

 

 

 

 

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler