Cuma, Aralık 1, 2023
spot_img
Ana SayfaHaberlerVolkswagen Ticari Araç 2011’de 43 ödül aldı
spot_imgspot_imgspot_img

Volkswagen Ticari Araç 2011’de 43 ödül aldı

Volkswagen Ticari Araç, 2011 yılında tüm dünyada düzenlenen çeşitli organizasyonlarda Amarok, Transporter, Caddy ve Crafter modelleriyle sektörün saygın uzman yayınlardan 43 birincilik ödülü kazandı. Volkswagen Ticari Araç’ın en çok ödül toplayan modeli toplam 16 ödülle Amarok oldu. Transporter 13 ödülle ikinci sırayı alırken, Caddy 10 ve Crafter da dört kez birincilik elde etti. 2011 yılında kazanılan birincilikler genel olarak üç farklı (uzman dergilere mensup gazeteciler, dergi okurları ve araç kullanıcıları) gruptan oluşan jüriler tarafından verildi.

Volkswagen Ticari Araç’ın kazandığı ödüllerde, kriterler her ülke için farklılık gösterdi. Belirli bir pick up versiyonu için UTE teriminin kullanıldığı Avustralya’da “Yılın 4×4 UTE”si ödülünü alan Amarok, Avustralyalı jürinin dikkate aldığı “Değer”, “İş Yapma” ve “Sağlam Yapı” gibi özelliklerin yanı sıra “Çalılarla baş etme becerisi” kriterinden de başarıyla ayrıldı. Yine Amarok, Almanya’da ilk defa olarak, avcılık sektöründeki en çok rağbet edilen ödülü, “Goldener Keiler”i (Altın Domuz) aldı. “Jäger” dergisince verilen bu “Avcılık Oscar”ını, profesyonel avcı ve bölgedeki avcı derneklerinin üyelerinden oluşan 6000 okurun oyları belirledi. Amarok’un ödül listesi; Brezilyalı dergi ‘Quatro Rodas’ın verdiği ‘Best Buy (En karlı alışveriş)’ Ödülü’nden, Alman ‘Auto Bild Allrad’ dergisinin verdiği ‘Allrad-Auto des Jahres’ (Yılın Dört Çekeri) Ödülü’ne ve Rus dergisi ‘Klakson’un ‘Golden Horn’ (Altın Korna) ödülüne kadar uzandı.

Volkswagen Transporter ve Caravelle modelleri Almanya’da ‘KEP-Transporter des Jahres’ (Yılın Taşıma Aracı) ve Türkiye’de ‘Otohaber’ dergisi tarafından ‘En İyi Hafif Ticari Araç’ ödüllerinden, yine Almanya’da ‘AutoStraßenverkehr’ tarafından ‘Bestes Familienauto’ (En İyi Aile Aracı) ve Rusya’da ‘En İyi Van’a kadar birçok ödülü topladı.

Macaristan, Çek Cumhuriyeti, İngiltere ve Almanya’da ödüller alan Volkswagen Caddy, Almanya’da ticari araç profesyonelleri tarafından verilen ‘Yılın Ticari Aracı’ ödülünü de üst üste sekizinci kez kazanma başarısı gösterdi. Caddy, dünyanın önde gelen teknik uzmanlık organizasyonlarından biri olan Dekra’nın desteğiyle her yıl düzenlenen, ‘lastauto omnibus’, ‘trans aktuell’ ve ‘Fernfahrer’ adlı uzman dergilerin gerçekleştirdiği okur anketinde yüzde 64.9 oy oranıyla tüm araçların toplamından fazla oyla birinci oldu.

Yeni Volkswagen Crafter 2011’de dört önemli zafer elde etti. Bunlar arasında en son kazanılan prestijli Fransız otomotiv dergisi ‘L’Argus’ün verdiği ‘Utilitaire de l’annee2012’ödülü öne çıkıyor.

Volkswagen Ticari Araç, İngiliz dergisi ‘What Van?’ın 2012 Ödülleri’ni üç farklı kategoride kazanan tek üretici oldu. Amarok ‘Yılın Pick-up’ı’ seçilirken, Caddy 4Motion, ‘Yılın 4×4 Van’ı’ ve Transporter Sportline da ‘What Van?’ dergisinin editör ekibinin, favorileri olarak açıkladığı araç sıfatıyla ‘Editörlerin Seçimi’ Ödülü’nü aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler