Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerVolkswagen Caddy California Türkiye’ye gelecek mi?

Volkswagen Caddy California Türkiye’ye gelecek mi?

Volkswagen Caddy California Türkiye’ye gelecek mi? Yurtdışında kampçılık bir yaşam tarzı veya hobi olarak ayrı bir kültür olarak görülüyor. Ülkemizde ise bu tarz, uzun yıllardan beri az sayıda insan tarafından tercih edildi. Bunda en önemli etken kuşkusuz ki lüks otel tatillerinin ön plana çıkartılması ve yüceltilmesiydi. Ancak Covid-19 salgını nedeniyle insanların yaşamları ve talepleri değişti. Kampçılık daha fazla insanın gündemine girdi ve tenha ortamlarda vakit geçirmek daha fazla arzulanır oldu. Kısa bir süre önce haberine yer verdiğimiz yeni Caddy’nin tam da bu iş için düşünülmüş bir versiyonu var: Caddy California. Ancak bu versiyon henüz ülkemizde satılmıyor. Ancak Doğuş Otomotiv yetkilileri bu konu ile ilgili Volkswagen Almanya ile görüştüklerini sürdürdüklerini söyledi. Volkswagen Caddy California modelinin araç kategorisi olarak M1-Otomobil sınıfı olması, bundan dolayı 2.0 litre motorlu binek araç olarak vergilendirilmesi sonucunda aracın fiyatı Türkiye şartlarına göre yüksek çıktığını ifade eden Volkwagen Ticari Araç Türkiye yetkilileri, karavan ürünlerinin vergilendirme sistemi düzenlendiğinde Caddy California modelini Türkiye pazarına sunacaklarını söyledi.

Kısa (4501 mm) ve uzun versiyonu (4853 mm) bulunan VW Caddy California modeli yatak haline gelen değişken arka koltuk sistemine sahip. Otomobilin arka tarafındaki yatağın ölçüsü 1980 x 1070 mm oluyor. Bu da iki kişinin yan yana yatabileceği kadar bir alan anlamına geliyor. Caddy California ayrıca aracın arkasına bağlanabilen modüler çadır sistemi ile iki kişiye daha uyuma imkânı sağlayabiliyor. Bunun dışında bagaj kısmındaki mini mutfakta, sürgülü mini gaz ocağı, çatal-bıçak çekmeceleri bulunuyor. Bu gibi özellikler Caddy California’yı kampçılığı daha geniş kitlelere tanıtma potansiyeli olan, kısa kamp konaklamalarına uygun kompakt bir araç haline getiriyor.

Tabii ki bu araçta büyük kamp araçların veya moto karavanların özelliklerini beklemek olmaz. Volkwagen Ticari Araç gamında VW Caddy California’nın ağabeyi olan Caravelle –Transporter altyapılı California veya Crafter altyapılı ve neredeyse 1+1 ev gibi olan 683 cm uzunluğundaki Grand California gibi araçlar da var. Bu yüzden Caddy California kısa kamplara yönelik 2 kişilik yatak kapasitesi sunan bir araç olarak değerlendirmek daha doğru.

VW Caddy California Almanya fiyatları ne kadar?

VW Caddy California’nın kısa ve uzun (Caddy California Maxi) olmak üzere 2 gövde tipine sahip olduğunu söylemiştik.  Motor seçenekleri ise 1.5 TSI 114 HP benzinli, 2.0 TDI 75 HP, 2.0 TDI 102 HP ve 2.0 TDI 122 HP dizel motor olmak üzere 4 tane. Manuel şanzımanlı kısa şasi Caddy California 1.5 TSI 114 HP’nin vergiler dâhil Almanya fiyatı 30.315 Euro’dan başlıyor. Aynı motora sahip uzun şasili versiyonun başlangıç fiyatıysa 32.796 Euro.1.5 TSI 114 HP DSG şanzımanlı versiyonların başlangıç fiyatıysa kısa şasi için 35.552 Euro, uzun şasi için 35.033 Euro.

Caddy California 2.0 TDI 122 HP kısa şasi manuel şanzıman başlangıç fiyatı 33.260 Euro, uzun şasi 35.741 Euro. 2.0 TDI 122 HP DSG şanzımanlı versiyonların başlangıç fiyatı kısa şasi için 35.497 Euro, uzun şasi için 37.978 Euro olarak açıklanıyor.

Caddy California’nın ağabeyi olan Caravelle altyapılı California, 32 yıllık bir geçmişe sahip.
California gamının en büyük üyesi olan Crafter altyapılı Grand California’nın iç mekanında duş ve tuvalet var.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan yeni Volkswagen Caddy 2021 fiyat listesine ulaşmak için BURAYA, VW Ticari Araç Türkiye sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler