Cuma, Mayıs 24, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerTüvturk’ten Maslak ve Kızıltoprak’a motosiklet muayene istasyonları

Tüvturk’ten Maslak ve Kızıltoprak’a motosiklet muayene istasyonları

Motosiklet kullanıcılarına muayene kolaylığı getirerek trafik güvenliğini arttırmayı hedefleyen Tüvturk, şehir içinde, ulaşımı kolay noktalarda motosikletlere özel istasyonları hizmete soktu. Sadece motosikletlere hizmet veren istasyonlardan ilk ikisi, İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayi ve İstanbul Kadıköy Kızıltoprak’ta açıldı. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda tüm ülke çapında araç muayene hizmeti veren Tüvturk Araç Muayene İstasyonları, özellikle motosiklet sürücülerinin, şehir merkezlerine uzak istasyonlara ulaşımda sorun yaşadıklarının tespit edilmesinin ardından, şehir içinde, ulaşımı kolay noktalarda motosikletlere özel istasyonlar açarak trafikteki motosikletlerin güvenlik seviyesinin arttırılmasını amaçlıyor.

Tüm istasyonlarda motosiklet muayenesine devam

Her biri 80 metrekare alana sahip olan istasyonlarda aynı anda birden fazla motosiklete hizmet verilebiliyor. Motosikletlere özel cihazlar ve motosiklet konusunda uzman teknisyenlerin görev yaptığı istasyonlarda her muayene ortalama 10 dakikada tamamlanıyor. Motosiklet sahipleri, muayeneleri için http://www.tuvturk.com.tr/ internet sitesinden randevu alabiliyorlar. Tüm bunların yanı sıra Tüvturk, İstanbul da dahil olmak üzere Türkiye genelindeki diğer 193 sabit ve 73 gezici istasyonunda motosiklet muayene hizmeti vermeye de devam edecek.

Ören: “Motosiklet kullanıcıları için ulaşım artık daha kolay”

Tüvturk Genel Müdürü Kemal Ören, motosiklet muayene istasyonlarıyla ilgili olarak, “Bir motosiklet kullanıcısı olarak ben de motosiklet sahiplerinin özellikle büyük şehirlerdeki mevcut istasyonlarımıza gelmekte zorlandıklarını biliyorum” şeklinde konuştu. Bu durumun İstanbul için artık ortadan kalktığını söyleyen Ören; ”Maslak ve Kızıltoprak’ı özellikle seçtik. Bu iki semt de motosiklet sahiplerinin, servis veya aksesuar için sıklıkla ziyaret ettikleri yerler” dedi. Kemal Ören, motosikletlerin yoğun olarak kullanıldığı Ege ve Akdeniz bölgelerindeki kentlerde de motosiklet istasyonlarının açılmasının düşünülebileceğini, bunun için öncelikle bu iki istasyonun faaliyetini takip edeceklerini de söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler