Cumartesi, Kasım 27, 2021
Ana SayfaHaberlerTürkiye’de Yılın Otomobili Renault Clio

Türkiye’de Yılın Otomobili Renault Clio

Türkiye’de Yılın Otomobili Renault Clio. Yeni Renault Clio, Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl beşinci defa düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili“ yarışmasında birinci oldu.

OGD üyesi 75 gazetecinin oylaması ile ilk turda 25 aday otomobil arasından 7 finalist belirlendi. 7 finalist arasından yapılan 2. tur oylama sonucu 5.000 puan elde eden yeni Clio “Türkiye’de Yılın Otomobili” unvanını elde etti. Türkiye’nin uzman otomotiv gazetecileri tarafından ödüle layık görülen yeni Clio’nun birinciliğinin açıklandığı törende ödülü, Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık’tan aldı. 

Türkiye’de OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen ve dünyaya ihraç edilen Yeni Renault Clio “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı“ kriterleri göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirmede rakiplerini geride bırakarak birinciliği elde etti.

Ödül töreninde konuşan Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş “Otomotiv Gazetecileri Derneği üyelerinin oylarıyla Yeni Clio’nun Türkiye’de Yılın Otomobili seçilmesinden dolayı çok gururlu ve mutluyuz. OYAK Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilen bu otomobilin arkasında milyonlarca Euro’luk bir yatırım ve binlerce insanın, Türk mühendis ve işçisinin emeği var… Türk halkının beğenisini kazanan yeni Clio başarısını rakamlarla da kanıtladı. Bu unvan ve bu ödülü, sorumluluğunun bilincinde olarak layığıyla taşıyacağımızdan şüpheniz olmasın. Ayrıca bu kıymetli ödülü ikinci kez almaktan dolayı da son derece mutluyuz. OGD’nin 5 yıldır düzenlediği bu hakkaniyetli ve mükemmel organizasyon için başta Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık’a, Yönetim Kurulu’na ve üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi

Renault, Megane Sedan ile 2017 yılında da “Türkiye’de Yılın Otomobili” unvanını elde etmişti.

Renault Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA, otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan diğer Renault haberlerine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

  1. bende opelin kazanması gerektiğini düşünüyorum gerek geçmişte de aldığı ödüllerle gerek kendini geliştirerek geldiği noktada bu ödül hak ediyordu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler