Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaEkonomiTüm OSD üyeleri İSO 500 2011 listesinde yer aldı

Tüm OSD üyeleri İSO 500 2011 listesinde yer aldı

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşunu belirlediği 2011 yılı raporu açıklandı. Otomotiv Sanayii Derneği’nin (OSD) tüm üyeleri listede yer alırken aynı zamanda listedeki yerlerini de yükselttiler. OSD üyesi Hattat Tarım Makinaları bu yıl listeye ilk kez 363’üncü sıradan giriş yaparken Ford Otosan, Oyak-Renault, Tofaş, Mercedes-Benz, Toyota, Hyundai Assan, Türk Traktör, BMC, Karsan Otomotiv, Otokar, MAN Türkiye, Temsa Global, Honda ve Anadolu-Isuzu bir önceki seneye göre listedeki yerlerini yükselttiler.

Otomotiv Sanayii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen İSO 500 listesindeki otomotiv sanayicilerinin başarısına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bu yıl İSO 500 listesinde derneğimize üye olan 15 firmanın hepsinin yer alması gurur verici. Tüm üyelerimizin listenin genel sıralamasında yer almasının yanı sıra listedeki yerlerini de yükseltmesi sektörümüzün gelişiminin somut bir göstergesidir. Derneğimiz üyesi firmalar listede, üretimden satışlar, satış hasılatı, üretici fiyatları ile yaratılan brüt katma değer, öz kaynak, net aktifler, vergi öncesi dönem kar/zarar, ihracat ve çalışan sayısı açısından büyüklük sıralamalarının en üstünde yer alıyor. Yani otomotiv sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olmaya devam etmektedir”.

2 YORUMLAR

  1. NE KALİTESİ HAYAT2TA BİR DAHA FORD ALIRMIYIM SİZCE KALİTEDEN ÇALMAK OLMAZ LAKİN BUNU FORD OTOSAN NASIL BAŞARIYOR VE BU BELGEYİ NASIL ALIYORLAR ANLAYA BİLMİŞ DEĞİLİM,ARAŞTIRMADAN VE DENEMEDEN NASIL BU BELGEYİ VERİYORLAR ANLAYAMADIM GİTTİ,BU BELGEYİ VERENLERİ ARAŞTIRMAK VE DENETLEMEK GEREKLİ BİR MÜŞTERİ SEÇİP ARAŞTIRSINLAR AH O MÜŞTERİ BEN OLMAYAYIM FORD OTOSAN’IN KAPATILMAYA KADAR GİDECEĞİNE ADIM GİBİ EMİNİM TÜM HALKIMA UYARIYORUM, SAKIN FORD ALMAYIN SAYGILARIMLA ALİ TARTAR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler