Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaHaberlerToyota yeni A segmenti model hazırlıyor

Toyota yeni A segmenti model hazırlıyor

Toyota yeni A segmenti model hazırlıyor. A segmenti olarak da bilinen mini sınıf otomobiller, küçük boyutları nedeniyle Avrupa’da rağbet gören segmentlerden bir tanesi. Toyota da Avrupa’da tercih edilen A segmenti için yatırım yapacağını ve yeni bir model hazırladığını duyurdu. GA-B platformu kullanılarak üretilecek yeni model, Toyota’nın giriş seviyesini oluşturacak. Bilindiği gibi Toyota model gamının şu anki giriş seviyesi modeli, yine bir A segmenti model olan Aygo. Ancak hazırlanmakta olan yeni A segmenti modelin Aygo adıyla mı, yoksa yeni bir isimle mi yollara çıkacağı henüz açıklanmadı.

TNGA ailesinin bir üyesi olan GA-B platformu halihazırda yeni Yaris’te kullanılıyor. Yaris’le birlikte Yaris’in crossover versiyonu olarak model gamına eklenecek Yaris Cross da bu platform kullanılarak üretilecek. Yeni A segmenti model ile birlikte GA-B platformlu modellerin yıllık üretiminin 500 bin adedi aşması bekleniyor.

Toyota, yeni A segmenti modelin ulaşılabilir olmasıyla bu rakamlara ulaşmayı hedefliyor. Bununla birlikte bu segmentte motor seçimi de büyük önem taşıyor. Günümüzde A segmentinde içten yanmalı motorlara sahip ürünler ağırlıkta ve bu da bütçenin kilit bir nokta olduğunu gösteriyor. Müşteriler için finansal ulaşılabilirliğin önemli faktör olduğu bu segmentte mücadele edecek otomobilde, içten yanmalı motorlar tercih edilecek.

Otomobil.com.tr sitesindeki bir önceki Toyota haberini okumak için BURAYA, Toyota Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler