Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGeri ÇağırmaToyota Türkiye’de 58.154 aracı geri çağırdı

Toyota Türkiye’de 58.154 aracı geri çağırdı

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş.’den bugün yapılan duyuruya göre Toyota, araçlarındaki elektrikli cam ana anahtarındaki bir hatayı gidermek üzere Türkiye’de satılan toplam 58.154 adet Toyota marka aracı servise çağırıyor. Geri çağırmanın nedeni ise elektrikli cam ana anahtarının üretimi esnasında koruyucu yağın (gres) her noktaya düzenli olarak yayılamaması sebebiyle kontak noktalarında zaman içerisinde aşınmalar meydana gelmesi ve bu aşınmaların takılma veya zaman içerisinde anahtarın çalışmamasına sebebiyet vermesi olarak ifade edildi. Türkiye’de bugüne kadar kendilerine ulaşan herhangi bir şikayet bulunmadığını vurgulayan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş., bu geri çağırma operasyonu kapsamında 2006 -2008 yılları arasında üretilen bazı Yaris, Auris, Corolla, Camry ve RAV4 araçları servislere bekliyor. Tamir işleminin yaklaşık 1 saat süreceği ve ücretsiz olduğu belirtiliyor.

2 YORUMLAR

  1. Bir de 8-10.000 km de yağ yakan dizel araçlarını geri çağırsalar, 2010-2011 model dizel araçları dökülüyor ama bütün şikayetlere rağmen toyota devekuşu gibi başını kuma gömmüş olanlardan habersizmiş numarası yapıyor, müşteri hizmetleri şikayetlere cevap verme zahmetine dahi girmiyor onların ha varlıkları ha yoklukları… saçma sapan sorunlardan dolayı, geri çağırdık deyip şov yapıyorlar, maksat bakın toyota ne kadar araçlarıyla ilgileniyor dedirtmek…

  2. Sık sık türkiyenin her köşesine seyahat diyorum. Güneydoğu hariç toyota sayısında acaayip bir azalma var. Zaten satış grafikleri de bunu doğruluyor. Hiçbir modeli sınıfında ilk 3e hatta 5e giremiyor. Toyota çok kötü yönetiliyor, satış politikaları, fiyat politikalar saçmalık. Freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Donanımsız arabalarından, yalandan hibrit arabalarından bıktık artık. Bir toyotam var ve son toyotam olacak, land cruise hariç.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler