Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Diğer Toyota-Subaru elektrikli araç işbirliği

Toyota-Subaru elektrikli araç işbirliği

Elektrikli otomobilde Toyota-Subaru işbirliği…Toyota ve Subaru, birlikte tamamen elektrikli hem kompakt sınıf, hem de orta sınıf elektrikli otomobil platformu geliştireceklerini duyurdu. Bu işbirliği tamamen elektrikli C segmenti SUV araç geliştirme işini de kapsıyor. Geliştirilecek bu elektrikli C SUV araç, her iki firmanın kendi markasıyla satışa sunulacak. Yani daha önce BRZ ve GT86 modellerinde olduğu gibi… Bu işbirliği kapsamında ortaya çıkacak araçlara Toyota’nın elektrifikasyon, Subaru’nun da 4 tekerlekten çekiş sistemleri konusundaki tecrübeleri aktarılacak.

Otomobil sektöründe büyük bir değişim yaşanıyor. Bu değişimin kaynağını ise elektrikli araç teknolojileri, bağlanabilirlik ve otonom sürüş teknolojileri oluşturuyor. Toyota ve Subaru, duyurdukları bu işbirliği ile bu geniş yelpazede çeşitlenen ihtiyaçları, hızlı şekilde çözmeyi hedefliyor.

Toyota ve Subaru’nun işbirliklerine baktığımızda 2005’ten bu yana geliştirme, üretim ve satış olmak üzere çeşitli alanlarda başarılı çalışmalar yaptıklarını görüyoruz. Burada akla gelen ilk örnek kuşkusuz ki 2012’de yapılan ve birlikte geliştirilen arkadan itişli Toyota GT86 ve Subaru BRZ işbirliği. İkincisiyse Toyota’nın hibrit teknolojisiyle yapılan ve Amerika’da satışa sunulan plug-in hibrit Subaru Crosstrek Hybrid otomobil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler